V létě spíš odhalujeme a odkládáme vrstvičky. Ty z vás, co si mohou dovolit opravdu krátké minišaty, se mají nejlépe. My, co jsme soudné a nechceme ostatním kazit dobrý vkus, sice trochu závidíme, ale v každém případě přejeme.

Tedy, raději budu mluvit za sebe. Minišaty jsem nikdy nenosila. Vlastně jednou jsem našla tu odvahu a nosila šatky jen tak pod zadek. Byly darované a já nemohla odolat. Ještě v dobách hlubokého totáče, někdy začátkem osmdesátých let, přijeli na DAMU (Divadelní fakulta múzických umění) italští studenti se svým představením. Přijely samozřejmě i mladé Italky s naditými kufry plnými hadříků, botiček a kosmetiky.

minišaty

A zřejmě se jim zželelo našich smutných očí zírajících do těch kufrů na ty úžasné věcičky, že každou z nás obdarovaly něčím na sebe. Já jsem jim byla velikostně nejbližší, tak jsem vyfasovala hned dvoje.  

minišaty

Báječné šaty, které v té socialistické šedi zářily jako nové pětikoruny, jsem prostě nemohla nenosit. Čert vem moje křivé, hubené nohy. Všichni se za mnou otáčeli, když jsem sebevědomě kráčela pražskými ulicemi. Teď nevím, jestli to bylo obdivem nad novými šaty. Ale to mi bylo tenkrát jedno.

minišaty

Od té doby jsem žádné mini na sobě neměla, ale vždycky si na ně vzpomenu, když vidím, jak to těm mladým holčinám sluší.

Foto: fornarina

Čtěte také:

Reklama