Čtenářka Helena má zimu ráda, protože pro ni symbolizuje klid a vizuální krásu. A tak se ptá, jestli někdo neznáte obchodníka se sněhem a ledem, aby už přišel...

Zasněžená příroda vypadá opravdu krásně... Já si na letošní zimu nestěžuju, ale je pravda, že to bláto všude kolem už mi hodně vadí. Moc děkuju za příspěvek, Helčo, a přeju krásný den!


Ahoooj,

pobavila mě už ta otázka - to je zima, co?

No, to teda... Důkaz, že Murphyho zákony fungují, jak mají. Dostala jsem totiž nedávno obří hrablo na sníh, na tuny sněhu, boty s pořádným kožichem uvnitř a můj přítel celý srpen řezal dřevo a ukládal ho pod stříšku. Teď se na něm prohánějí kočky a brzy začne asi rozkvétat (ta obří hromada dřeva).

Takže odpověď na otázku letošní zimy je - zatím nic moc :-). Američané by mě sice za tuto odpověď umlátili lopatami, ale bohužel tak to vidím.

Je to škoda, mám totiž zimu ráda. Tedy tu klasickou. Ráda se procházím po zasněžených kopcích našeho okolí. Ještě víc ale miluju ten pocit, že to všechno kolem mě spí. Že je klid. Nikde nic necvrká, všechno je pod tím sněhem stočený do klubíčka a odpočívá. Taky mi schází ta vizuální zimní krása, kdy je všechno bíle pocukrovaný a nádherně čistý. Má to alespoň pro mě nádech dokonalosti, sice chladné ale nesmírně povznášející.

Zima je pro moje vnímání prostě klid, krása, harmonie, což se zatím nedostavilo. A já už bych to potřebovala. :-)

Takže obracím se na všechny, obchodník s deštěm už tu byl, neznáte náhodou nějakého obchodníka se sněhem a ledem?

Helena

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Fototéma dnešního dne zní: To je zima, co?

  • Jak se vám líbí letošní zima?
  • Co byste chtěla jinak?
  • Vzpomínáte na sněhové zimy?
  • Máte nějaké historky ze zimy letošní nebo těch minulých?
  • A máte nějaké pěkné fotky letošní zimy?

knihaNapište mi, těším se na vaše příspěvky. Jednu z vás samozřejmě tradičně odměním, tentokrát to bude balíček čajů Jemča (Kolekce čajů PIGI, Kolekce zelených čajů a zázvor) a Putování s knihou. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ZIMA. Předem děkuju!

cajcaj

Reklama