Dítě je jedním z nejcennějších darů, a proto ho musíme chránit. Péče o dítě je radost i starost. Už od porodnice se maminky učí, jak se nejlépe o dítě postarat.

Jedním ze základních úkolů je péče o jeho pokožku, která je daleko tenčí než u dospělých. Proto také vyžaduje zvýšenou starostlivost. Chránit ji musíme před chladem i před teplem, neměla by být moc suchá. A s tímto nelehkým úkolem vám pomůže oblíbená dětská kosmetika Nela Batole.

Pokožka miminek není schopná vytvářet dostatečnou tukovou ochranu, obsahuje velké množství vody a jakékoliv škodliviny do ní snadno proniknou. Většinou je pak suchá, začervenalá a tvoří se na ní šupiny. Starostlivé maminky se snaží, aby jejich dítě bylo spokojené a čisté. A proto je zásadně každý den koupou. To je však podle odborníků zásadní chyba. Dítě do jednoho roku stačí koupat dvakrát týdně. Každým koupáním se jemná kůže miminka vysušuje a je zbavována ochranné vrstvy. Do koupele se nesmí používat pěny a přípravky určené pro dospělé. Vždy je proto nutné používat kosmetiku určenou výhradně dětem.

Po koupání je potřeba kojence natřít kvalitním olejem bez obsahu parfému. Při ošetřování kůže musíme zvláštní pozornost věnovat různým záhybům – v podpaždí, pod koleny a na krku. Po umytí je vhodné je ošetřit pudrem. Na ruce, nohy a trup se zase má použít dětské pleťové mléko.
Nesmíme zapomenout ani na zadeček. Kůže skrytá pod vrstvou plenek a oblečení trpí. Často dochází k jeho zarudnutí. Tomu můžeme předejít, jak mazáním kvalitním krémem, nejlépe s pudrem, tak i častým přebalováním.
Zvláštní péči vyžaduje pleť na obličeji. Je dobré ji natírat několikrát denně, a to jak krémem hydratačním, tak i výživným. Dětská kosmetika Nela Batole je nejoblíbenější značkou dětí a jejich maminek. Nabízí ucelenou řadu výrobků, které pomáhají udržovat citlivou dětskou pokožku v čistotě a přitom ji nevysuší a nedráždí.

Více informací na http://www.zena-in.cz/nelabatole/