Jemu je třicet, jí kolem padesáti. Dlouho brali všem skeptikům vítr z plachet a vyvraceli pochybnosti o tom, že vztah mezi partnery s velkým věkovým rozdílem má šanci na budoucnost. Dokud se neobjevila mladá milenka.

vek

Po několikaletém soužití to mezi nimi stále klape. Ona svého partnera láskyplně opečovává, do práce chodí nažehlen, upraven a se svačinkou v tašce, on si toho považuje a nazývá ji kočičkou, miláčkem a holubičkou. A nejen pro ty svačinky a vyžehlené košile.

Udělala toho pro něj hodně i v jeho osobním životě. Vzala ho pod svá ochranná křídla, když v osmnácti opustil brány dětského domova. Přijala ho do své rodiny, byla mu matkou, milenkou a chápavou partnerkou. Možná si myslíte cosi o podivné formě oidipovské komplexu, ale nikdo do jejich vztahu nevidí natolik, aby ho měl právo soudit. Tím spíš, když jim tenhle svazek oboustranně vyhovoval po všech stránkách.

Ale nedávno se objevil někdo, kdo může jejich idylickým vztahem pěkně zamávat. Ozvala se jeho dávná láska a on se znovu zamiloval. Lítá v tom až po uši a najednou se do toho začíná pěkně zamotávat. Vymýšlí taktiky, jak být s ní, hledá alibi u svých známých a přátel. Mladá milenka navíc zabrnkala na citlivou notu a začala mluvit o společném dítěti. A jemu, který se dosud myšlenkami na otcovství nezabýval, se ta představa začala líbit. Aby ne, s miláčkem a kočičkou už to pochopitelně nepřicházelo v úvahu.

A tak v tom chlapec lítá a má dilema. Začít nový život se ženou, která je mu věkově blízká, a opustit, tu, které vděčí za mnohé? Má ji rád a nechce ji ranit, ale srdce ho čím dál silněji táhne k té nové.

Co dělat? Jak dlouho to vydrží táhnout na obě strany? Jak dlouho se bude zamotávat do vlastních lží, než to praskne? Nebylo by lepší promluvit si se svojí současnou partnerkou a nalít jí čistého vína?

Reklama