Při cvičení nezapomínejte na podprsenku Podle britských odborníků by se ženy měly věnovat běhání, aerobiku či posilování jen v případě, že nosí speciální podprsenku. V opačném případě jim hrozí poškození prsní tkáně natřásáním, které může vést až k povislému a nevzhlednému poprsí.

Britská studie uvádí, že miliony žen cvičí jen v tričku nebo nátělníku bez vhodné podprsenky a ňadra si tím poškozují. Ta totiž vykonávají při skákání a běhání pohyb ve tvaru osmičky, jenž narušuje křehkou tkáň a prsní úpony.

Při cvičení nezapomínejte na podprsenkuPokud žena uběhne zhruba jednu míli, tedy 1,6 kilometru, prsa vykonají pohyb v celkové délce 135 metrů. Čím větší a tedy i těžší prsa jsou, tím větší poškození tkáně hrozí.

Prsa mají jen malou přirozenou oporu, i když se o jejich tvar starají vazy a kůže. Ňadra jsou tvořena tukem, mlékovody a pojivovou tkání a také kolagenem, vazy a krevními cévami.

Pohybová energie vznikající při intenzivním skákání může natahovat prsní pojivovou tkáň a působit její povisnutí a bolestivost.

Výzkum prokázal, že obyčejná tričková podprsenka může snížit míru poškození o 38 %, zatímco speciální sportovní podprsenka až o 78 %.

Nosíte při cvičení speciální podprsenku? Nebo ji dokonce nenosíte vůbec? Znáte cviky na posilování a zpevnění ňader?