Celulitida nebo chcete-li pomerančová kůže – někoho trápí hodně, někoho méně a najdou se i jedinci, co mohou děkovat genům, že je zrovna tento problém moc netrápí. Většina žen, ale i skupinka mužů určitě potvrdí, že zrovna celulitida patří k těm častějším problémům, které nás trápí.

Tradičně s příchodem krásného počasí a sezóny plavek v nás stoupají obavy z odhalení nehezké pokožky. Ať již za vznik a rozvoj celulitidy mohou geny, hormonální vliv či nezdravý životní styl, dá se pokožce pomoci. Většina z nás, již díky přemíře informací o tomto problému, ví, že celulitidu nelze vyléčit, ale redukovat ji lze.  Vždy je totiž možné vzhled pokožky vylepšit a to poměrně úspěšně, zvolíme-li vyváženou kombinaci stravy, pohybu a správné péče.

celulitida

Zaměřit se na své tělo při boji s celulitidou musíme zevnitř i zvenku. Více sportu, především kardio tréninku v kombinaci s vhodnými cviky pro problematické partie a zdravá, pestrá strava a pitný režim jsou základem. Jak si ale vybrat správnou kosmetickou péči, to už je oříšek. Krémů, tělových ošetřujících přípravků či procedur je dnes opravdu široká nabídka. Orientovat se ale v jejich složení je horší. Samozřejmě, většina z nich obsahuje již všem známé látky, jakými jsou třeba kofein, karnitin, guaranu, skořice či mořské řasy a typy citrusů, které pomáhají bojovat s celulitidou, ale jádro účinnosti se skrývá určitě v jejich koncentraci či správném mixu s dalšími složkami.

celulitidaJak ale takové kosmetické přípravky vlastně na celulitidu působí, za jak dlouho pokožce pomohou nastartovat redukci celulitidy a co by měly obsahovat, to se nám pokusí přiblížit vývojový expert české kosmetické značky Dr. Entner, Mariana Dančíková. Podle ní bychom se měli při výběru takovýchto přípravků zaměřit na složky, které napomáhají mikrocirkulaci a detoxikaci. „Nejčastěji používanou složkou je již výše zmíněný kofein nebo extrakty z kávy, kakaa či čaje, které jej obsahují. Kofein je schopný stimulovat buněčný metabolismus a napomáhat hydrolýze triglyceridů ve volné mastné kyseliny a glycerol a tím redukuje zásoby v adipocytech – tukových buňkách,“ uvádí Mariana Dančíková.

Celulitida se na kůži objeví, když jsou podkožní tukové buňky zvětšeny a vytlačeny na povrch kůže. Zároveň dochází ke zhoršení mikrocirkulace krve i lymfy. Proto je vhodné se dle kosmetoložky zaměřit hlavně na přípravky, které kromě látek již uvedených, obsahují také další účinné složky. „Určitě jsou jimi: Genistein (sójový isoflavon) – má schopnost celulitidazabraňovat tvorbě nových adipocytů, je tedy prevencí tvorby celulitidy. Dále řasa Spirulina – má zpevňující a restrukturalizační vlastnosti. Za zmínku stojí i opěvovaná kyselina hyaluronová – jen hydratovaná pokožka může být vláčná a hladká, hloubkovou i svrchní hydrataci zaručí nízkomolekulární i vysokomolekulární kyselina hyaluronová. Zapomínat bychom neměli ani na karnitin. Ten pomáhá rozkládat tuky. Základními složkami by určitě měly být také látky s hřejivým efektem – nikotináty, extrakty z čili papriky či skořice a další,“ informuje Mariana Dančíková.

„V našich přípravcích značky Dr. Entner se zaměřujeme hlavně na vysoký obsah kofeinu – jedná se o zaručenou a prověřenou účinnou složku. Právě čistý kofein v součinnosti s hydrolyzovanou červenou řasou pro dokonale pevné kontury pleti je obsažen ve Zpevňujícím krému určeném pro použití na krk, dekolt, paže či ňadra postižená ochablou a nerovnou kůží. Krém Forte Celulite je pak primárně určen pro péči o pokožku stehen, hýždí a boků spolu s masáží těchto míst. Obsažený kofein, karnitin, sójový isoflavon a spirulina platensis napomáhají k rozkladu tukových buněk a dokonce brání jejich vzniku. Tím se celulitida vyhlazuje a pokožka zůstává dokonale hydratovaná, vláčná a pevná,“ dodává Mariana Dančíková.

Reklama