6482fdc7c2d7cobrazek.png
Foto: Shutterstock

Něco na čtení
Ne, že by to byla nejpodstatnější věc, ale u vody snad čtou i ti, kteří toho přes rok moc nenačtou. Na dovolenou se hodí oddechovější a méně náročná témata, ale pokud milujete detektivky, nic proti vašemu gustu. Vždycky si sbalte buď nějakou knížku nebo časopis.

Sluchátka
A ti, kteří nečtou, poslouchají. Ať už audioknihy nebo hudbu a sluchátka vám poslouží i v případě, že je vaše lehátko blízko hluku, který nechcete poslouchat. Některá sluchátka mají i režim zamezení propustnosti zvuku, a to vám pomůže získat trochu klidu a hlavně tichu.

Ochrana proti sluníčku
Doufáme, že to je pro všechny automatické. Nestačí se jen ráno namazat, proto mějte vždy nějakou ochranu sebou, třeba ve formě transparentního spreje, který stačí nastříkat na celé tělo každé 2-3 hodiny a ochrana je zajištěna.

Pokrývka hlavy
Neriskujte úpal a vezměte si sebou praktický klobouček nebo kšiltovku. Na konci dne stráveném na sluníčku budete vděční, že jste pokrývku měli.

Šátek
Velký šátek neboli pareo se vám bude hodit jako přehoz přes plavky, když půjdete třeba do restaurace nebo na záchod. Z velkého šátku si totiž můžete uvázat šaty nebo sukni a v případě potřeby jej použít i místo pokrývky hlavy nebo místo deky (třeba pro dítě).

648303f3142eaobrazek.png
Foto: Shutterstock

Rychlá svačinka
Vždycky se vyplatí u sebe mít něco dobrého na zub. Místo čokolády, která se vám rozteče, zvolte klidně sladkou, ale zároveň výživnou svačinku, která zažene hlad i chuť. A vybavte se více kousky, protože se určitě najdou adepti, kterým uděláte chutě.

Termální voda
Nesmysl? Ne! Pleť dostává na sluníčku pořádně zabrat a je třeba ji hydratovat. Hydrataci poskytne právě termální voda na obličej, která má tu schopnost také příjemně chladit a osvěžovat, což jistě v horkém počasí oceníte.

Sluneční brýle
Samozřejmost, kterou si sbalte hned jako první. Oči si musíme chránit kvalitními skly a v případě ostrého slunce to platí dvojnásob. Sundejte si brýle třeba jen, když půjdete do vody, aby se vám neopálily, ale jinak je mějte na očích.

Voděodolná kosmetika
Nedáte bez líčidel ani ránu a chcete být hezká i u vody? Pokud nepoužijete voděodolné produkty, mohlo by se vám to vymstít a z krásných kukadel budete mít dvě rozmazané šmouhy. Vždy, pokud jdete k vodě, používejte voděodolné produkty.

Mini KPZ
Nikdy nevíte, kdy se vám krabička poslední záchrany bude hodit, tak ji mějte vždy u sebe. Vám nebo někomu z vašeho okolí se může něco stát a budete šťastní, že ji máte.

Vlasové doplňky
Gumičky a skřipce budete potřebovat zejména v případě, že máte dlouhé vlasy. A také hlavně v případě, že si je nebudete chtít namočit. Představte si, že máte čerstvý světlý melír, který namočíte do zeleného rybníka. To asi nechcete riskovat.

Bílá košile
Lehká bílá košile by měla být základ. Přehodíte ji přes sebe, když půjdete na oběd nebo ji budete nosit do vody, když se spálíte. Navíc vypadá skvěle, jen si vybírejte tu z lehkého materiálu, ne tu, co nosíte do práce.

64830336ce5c2obrazek.png
1. Kniha Kde jsi, když nejsi, Radka Třeštíková, 359 Kč / 2. JBL sluchátka, 699 / 3. Opalovací mlha, Uriage, 519 Kč / 4. Klobouk Pier One, 330 Kč / 5. Pareo, 349 Kč / 6. Energy ball, Aktin, 32 Kč / 7. Hydratační sprej na obličej, Sothys, 880 Kč / 8. Sluneční brýle, Alensa, 1 490 Kč / 9. Voděodolná řasenka, LOreal, 246 Kč / 10. Invisibobble, 99 Kč / 11. Tunika, Camaieu, 219

Foto: Se souhlasem Albratros, JBL, Planeo, Uriage, Drmax, Zalando, Terrymoda, Aktin, Sothys, Alensa, LOreal, prozdravevlasy.cz, Camaieu

Zdroj: Autorka článku, floridahomesandliving, julesbuono


Reklama