5e8b1d8d6eaedobrazek.png
Foto: Shutterstock

Tak schválně, kolik z vás doma pracuje celý den v pyžamu? Anebo se k usednutí k povinnostem dostane třeba až po tom, co zkoukne další díl seriálu, dočte kapitolu v knize nebo se zkrátka a dobře vyspí do sytosti? Vsadíme se, že se takových ulejváků najde více. Ale nebojte, pokud se řadíte i vy do této skupiny, neklesejte na mysli. Práce z domova k takovému chování trochu svádí. Prostředí našeho domova je útočiště, místo, kde odpočíváme a co hůř, často nemáme ani vhodné pracovní prostředí. A proto je třeba nastavit si pravidla, díky nimž budeme k práci přistupovat zodpovědně, bez zbytečného lelkování a prokrastinace, a hlavně nás naše počínání bude bavit.

Život na home office

  1. Nevyspávejte. Mějte řád. Ani do práce jistě nechodíte, kdy se vám zachce a pěkně v devět už vytváříte hodnoty. A takto fungovat je třeba i na domácí půdě. Vstávejte ideálně ve stejný čas, jako při běžném režimu. Díky ušetřené cestě do práce zasednete k povinnostem o trochu dříve, což má jednu zásadní výhodu – volnější večer!
  2. Držte se pracovní doby. Samozřejmě není nutné držet se striktně všeho, ale je vhodné nedělat si zbytečné přestávky, vstávat od práce, není-li to nutné. Vydržte pracovat až do času oběda, pak si odpočiňte, doplňte energii nebo běžte na chvíli vyvenčit psa. Nejpozději do hodiny od vaší pauzy opět zasedněte k povinnostem.
  3. Nepracujte v pyžamu. Ani do kanceláře nechodíte neupravené. Neznamená to však, že se musíte nalíčit, udělat účes a obléknout se do kostýmku. Znamená to, že ze sebe uděláte člověka. Převléknete se do čistého a pohodlného oblečení (klidně tepláková souprava) a budete se cítit reprezentativně i doma. Nečekaně vás totiž může zastihnout třeba video hovor a věřte, na něm se před šéfem či kolegy nechcete objevit neupravená, rozcuchaná nebo ve vytahaném triku.
  4. Nepracujte v posteli. Nikdy. Nejvíce práce uděláte od stolu. Zapomeňte na povalování, ležení nebo kroucení se v křesle. Pohodlně se posaďte na židli, připravte si na stůl vše potřebné a pusťte se do svých povinností. Na pomoc k počítači si připravte poznámkový sešit, tužky, uvařte si kávu, mějte dostatek tekutin a hurá na to.
  5. Plánujte si každý den. Pokud jste doteď nebyla vyznavačkou to-do-listů, teď je na ně nejvyšší čas. Než se pustíte do všech povinností, sepište si, co vás čeká a co všechno musíte ten den splnit. Skvělým pomocníkem je například aplikace Wunderlist, kde vám všechny hotové úkoly budou hezky mizet před očima.

Také si přečtěte:

Reklama