Při výběru sluneční kosmetiky bychom měly být obezřetné a používat produkty té nejlepší kvality. Nejsou to ovšem jen „opalováky“, které by nám v létě neměly chybět. Nepostradatelným pomocníkem jsou i výrobky po opalování. Jsou ale opravdu funkční, nebo se jedná klamavý o marketingový tah?

Kosmetické společnosti nabízejí široké portfolio těchto výrobků. Jejich úkolem je především napomáhat pokožce při regeneraci po opalování. Slunění pokožku namáhá a ta je náchylnější ke vzniku pigmentových skvrn, vrásek či jiných kožních podráždění, proto obyčejné mléka nestačí. Spousta lidí je ale nepoužívá. Myslí si, že se jedná pouze o klamavou reklamu. Je tomu opravdu tak?

Co na to odborník?

Jestli jsou produkty po opalování opravdu potřebné, nebo se jedná pouze o marketingový klam, nám prozradila MUDr. Jitka Chaloupecká, korektivní dermatoložka a vedoucí lékařka, Laserové centrum Anděl

„Pokožku bychom měli po pobytu na slunci ošetřit právě přípravky určenými speciálně po slunění. Tato regenerační péče naši pokožku po opalování zklidní a hydratuje. Krémy po opalování obsahují například vitamín E, který působí proti volným radikálům, glycerin, dexpanthenol, což jsou látky, které velmi prospívají pro dlouhodobou hydrataci a péči o kůži. Po opalovací péče obsahuje také aktivní enzymy, které opravují sluncem poškozené kožní buňky. Napomáhají jejich regeneraci a tím zmírňují projevy předčasného stárnutí. Před plánovaným opalováním můžeme pokožku na slunce připravit užíváním beta karotenu. Ten má blahodárné účinky na kůži, je přirozeným zdrojem vitamínu A, zároveň je antioxidant a chrání buňky a tkáně před volnými radikály vzniklými fotooxidací.“

df

Tip kosmetické redaktorky:

Nejen že používám kvalitní opalovací produkty, ale dávám si záležet i při výběru kosmetiky po opalování. Když už je má pokožka vystavená slunečnímu záření, ať má tu nejlepší možnou péči. Pro letošní léto jsou mými favority Tělové mléko s 10 % D-panthenolu, jogurtem, mandlovým olejem a vitamínem E a Regenerační chladivé mléko s panthenolem.

sd

  • Tělové mléko s 10 % D-panthenolu, jogurtem, mandlovým olejem a vitamínem E MEDICPROGRESS má velmi příjemnou vůni. Mimo jiné napomáhá přirozené regeneraci pokožky a podporuje obnovu buněk. Snižuje nepříjemné pocity svědění, redukuje pocit podráždění a začervenání pokožky.
  • Regenerační chladivé mléko s panthenolem RYOR je lehce roztíratelné a snadno vstřebatelné. Jeho zklidňující a chladivou emulzi oceníte, pokud to přeženete se sluníčkem.

Čtěte také:

Reklama