shutterstock-189811220.jpg

Udělejte si opravdovou přestávku na oběd

Je nám to jasné. Sedíte u pracovního stolu, cvakáte do počítače a bezmyšlenkovitě do sebe cpete to, co vám přinesl poslíček nebo rohlík se šunkou. Nevíte, jak to chutná ani kolik jste toho spořádaly. Poznáváte se? My ano. Obědová přestávka je z nějakého důvodu nazývána přestávkou na oběd. Nepředpokládáme, že bychom odjížděli z kanceláře na dvouhodinovou sváteční slavnost, ale doporučujeme, abyste se dostaly pryč od svého pracovního stolu alespoň na 20 minut a udělaly si čas, abyste si skutečně vychutnaly své jídlo a na chvíli vypnuly od práce.

Neříkejte „ano“ všemu

Přiznáme, že tohle může být těžké, ale v jistém okamžiku, kdy řeknete ano každému náhradnímu projektu, který nespadá do vaší kompetence, to bude znamenat převzetí příliš mnoha povinností a vaše práce pravděpodobně utrpí. V opačném případě to bude znamenat pro vašeho šéfa signál, že toho máte na práci málo a možná vám i „naloží“.

shutterstock-372904642.jpg

Vytvořte si svůj kreativní playlist

Pracujete-li v kanceláři s velkým množstvím kolegů, pravděpodobně občas oceníte, když nebudete slyšet vzruchy okolo a zaměříte se jen a jen na svou práci se sluchátky na uších. Vytvořte si proto svůj osobní playlist, který vás bude motivovat.

Když potřebujete, řekněte si o pomoc

Je v naprostém pořádku říci si občas o pomoc a nechat si něco vysvětlit.

shutterstock-481502263.jpg

Udělejte ze svého pracovního stolu šťastné místo

Pracovat v nepořádku, to není příliš kreativní, nemyslíte? Dejte si pět minut pauzu od toho, co děláte a rozhlédněte se po stole. Ukliďte si, vyzdobte si svůj pracovní plac, ať je vám tam zkrátka dobře. Přeci jen tam tráví i více jak osm hodin denně.

Umějte se ocenit

Bez ohledu na to, zda jste právě odříkaly obrovskou prezentaci před 20 klienty nebo byli „na koberečku“ u šéfa. Cítění se dobře je důležitou součástí péče o sebe.

Uložit

Reklama