shutterstock-1012932610.jpg

Foto: Shutterstock

Na internetu je k dispozici mnoho rad týkajících se péče o pleť, ať už se jedná o slavnou 10krokovou korejskou rutinu nebo základní 3krokovou rutinu CTM. Je však třeba si uvědomit, že každý typ pleti je jiný, stejně jako jeho požadavky. To je důvod, proč je nezbytné nejprve důkladně porozumět lidské pokožce a poté pro ni vytvořit vlastní rutinu. Sérum lze však podle odborníků použít na jakýkoli typ pleti a je účinným doplňkem naší každodenní rutiny.
 
Sérum však nenahrazuje hydratační přípravky. Obsahuje koncentrované aktivní složky, které se zaměřují na specifické problémy pokožky. Sérum je silnější než obvyklý krém na obličej. Ale to neznamená, že bychom měly krém přestat používat. Naneste ho přes sérum. Hydratační složky tak budou mnohem lépe působit.
 
„Sérum je vyrobeno z velmi malých molekul, což napomáhá rychlému vstřebávání pokožkou," vysvětluje Manjul Gupta, zakladatelka a ředitelka společnosti Bodycraft Spa and Salon, pro Indian Express. Zaměřením na konkrétní problémy může pracovat na zvýšení produkce kolagenu nebo jednoduše uklidnit citlivou pokožku a zlepšit vzhled jemných linek a vrásek. Séra mají zkrátka za úkol poskytnout viditelnější výsledky. Například sérum s vitaminem C může pomoci při problémech, jako je stárnutí, pigmentace a zesvětlení jizviček.

serum.jpg

Foto: Shutterstock

Jak zahrnout sérum do denní rutiny péče o pleť?

Očistěte pokožku čisticím prostředkem podle typu vaší pleti. Následně použijte sérum. Vyberte si takové, které se zaměřuje na vaše problémy. Chcete-li se například vypořádat s jemnými vráskami, vsaďte na sérum na bázi retinolu. Pokud chcete pleť rovnoměrně tónovat, rozhodněte se pro sérum s niacinamidem nebo vitamínem C.
 
Ti, kteří mají citlivou pokožku, mohou zase sáhnout po séru s výtažky z pupečníku asijského (Gotu Kola). Na trhu existuje spousta druhů sér, ale vždy je nejlepší se nejdříve poradit se svým dermatologem.

Sérum si naneste na tvář a jemně vmasírujte konečky prstů do pokožky. Nechte sérum vstřebat a následně naneste denní nebo noční krém. „Výběr správného séra podle typu pleti a problémů daného člověka je velmi důležitý, protože nesprávné sérum nemusí poskytovat požadované výsledky, ale naopak může poškodit vaši pokožku,“ říká Gupta.

Untitled-coeeellage.jpg

Rozjasňující sérum The Lab Room (whiteorchid.cz, 1390 Kč)
L’Oréal Paris Revitalift Filler hyaluronové sérum proti vráskám (dm drogerie, 299 Kč)
La Roche-Posay Pure Vitamin C (Notino, 900 Kč)

Reklama