Proto byste si v lednu měli naordinovat očistu. Ta představuje dobrý způsob, jak se zbavit nejen pár kilo, která o Vánocích přibyla, ale také škodlivin z organismu.

Lednová očista má rozhodně svůj význam a neměli byste se jí vyhýbat. Tělo potřebuje jednou za čas razantnější detoxikaci, aby se mohlo zbavit všech škodlivin, které se v něm nashromáždily. Původ mají v znečištěném životním prostředí a smogu, který se v zimě objevuje ve větších městech. Svou roli hrají i léky, které dlouhodobě užíváte, jelikož většina z nich má nežádoucí vedlejší účinky. Když se k tomu řidají potraviny a kosmetické přípravky plné éček, tak se nelze divit, že je váš organismus pořádně „zanesený“. K tomu všemu mu ještě v závěru roku přitížíte zvýšenou konzumací tučnějších pokrmů a pitím alkoholu. Důvodů pro novoroční detox je tak více než dost.
5c49c4d135b84obrazek.png

Nejvíce zatížená jsou játra
5c49c4df304e6obrazek.pngPrávě játra nesou největší zátěž. Tento orgán lidského těla funguje jako filtr a chemická továrna. Játra vykonávají přes 300 metabolických funkcí a jejich úloha je nenahraditelná. Zpracovává se v nich vše škodlivé a tělo se těchto látek jejich prostřednictvím zbavuje. Mají totiž přirozenou detoxikační a čistící funkci. Pokud je však škodlivin příliš, začnou se toxiny v jaterních buňkách hromadit. Jde zejména o těžké kovy a chemické látky, které mohou játra nenávratně poškodit.

Ostropestřec pomůže s očistou jater
Detoxikace by měla jít ruku v ruce s vhodnou stravou a bylinnými přípravky. Nejsilnější přírodní prostředek k ochraně jater je ostropestřec mariánský, známý též jako „mariánský bodlák“. Vědci dlouhodobě zkoumají jeho pozitivní účinky a podle nich látka silymarin, kterou ostropestřec obsahuje, může chránit játra před poškozením od toxických látek tím, že blokuje toxinům vstup do jaterních buněk. Přispívá tak k zachování správného fungování jater a podporuje jejich detoxikační potenciál. Silymarin rovněž pomáhá při regeneraci jaterních buněk a trávení. Zároveň se jedná o velmi silný antioxidant, který chrání buňky celého organismu před poškozením od volných radikálů a před nepříznivými vnějšími vlivy. Silymarin má rovněž blahodárný vliv na zdraví srdce a správnou hladinu krevního cukru. Ostropestřec je tedy ideálním pomocníkem při novoroční detoxikaci a naordinovat si ho můžete například v podobě doplňku stravy Naturevia Ostropestřec forte, který patří k nejsilnějším přípravkům na trhu a díky tomu vám bude stačit jedna kapsle denně.

Nový rok bez zlozvyků
5c49c4c7b0a76obrazek.png
Pokud jste si dali k prvnímu lednu předsevzetí, že zhubnete nebo přestanete kouřit, rozhodně byste měli vytrvat a nevzdat se. Díky lehčí stravě a pohybu se budete cítit lépe a také očista bude účinnější a její efekt déle vydrží. Pomůže vám nastartovat organismus a dodá vám energii, která vám po zimě může chybět. Zdraví máte jen jedno a měli byste o něj pečovat.     
 
Zdroj: www.naturevia.cz

Reklama