Zatímco si lidé o Vánocích pěkně dopřávali, ptáci byli odkázáni na to, co jim poskytla příroda. Ale co když zamrzne zem a napadne sníh? V tom případě je potřeba jim trochu pomoci. Ptačí krmítka můžou mít mnoho podob. Od těch, která koupíte, až po ty doma vyrobená.

Říká se, že by se ptáci neměli krmit, dokud nezačne mrznout, ale ruku na srdce, máte to srdce? Vždyť nás to ptačí hemžení, které pozorujeme z vyhřátých pokojů, nejen těší, ale je i báječným zdrojem zábavy. Některé druhy jsou bojovné a dokážou se o svůj podíl u krmítka pěkně hašteřit. A to je potom podívaná!

Když mrzne a napadne sníh, přiletí ke krmítku i ptáci, které byste ve volné přírodě jen těžko spatřili. Třeba strakapoudi, nebo sojky.

Já mám na stromě několik krmítek, do kterých sypu slunečnice, ale skvěle se mi osvědčil i kokosový ořech. Když v něm vyříznete otvor, ptáci si obsah sami vyklovají. Prázdný ořech zase poslouží  k naplnění dalšího krmiva. Dobrou službu udělá i zavěšené ovoce, nejen že hezky vypadá, ale ptákům chutná, hlavně jablka.

Krmítka sama o sobě můžou být o docela hezkým výtvarným artefaktem ve vaší zahradě nebo na balkoně. Skoro nic vás nestojí a přitom udělají dobrou  službu.

Odměnou vám bude milá společnost zimních opeřenců

Inspirujte se zajímavými krmítky převážně domácí výroby

Foto: Love for all seasons

Čtěte také:

Reklama