Čtenářka Tindi má od třinácti let cukrovku, proto krev darovat nemůže. Snaží se ale pomáhat jinak a je vždy velice překvapená nezájmem zdravých lidí o dárcovství...

Ačkoli krev darovat kvůli cukrovce čtenářka Tindi nemůže, snaží se pomáhat jinak...


Milá redakce Zeny-in a její čtenářky!

Krev, plazmu, dokonce i kostní dřeň jsem chtěla darovat už v 18-ti letech. Odmala jsem tak nějak sociálně zaměřená a snažím se pomáhat potřebným. Ve školce jsem se zastávala slabších, v dospělosti jsem občasnou dobrovolnicí ve stacionáři. Vše v rámci mých možností. Mám od třinácti let cukrovku, takže jsem byla dost zklamaná, když mi má tehdejší doktorka řekla, že nemohu darovat krev ani kostní dřeň. Strach z jehel a podobných věcí nemám. Od doby, co mám cukrovku, mi brali krev hodněkrát a ani v počátku mě to neděsilo. Když jsem musela na nějaké operace, dobrovolně jsem chtěla spinální anestezii, ikdyž to jeden rok bylo 3x.
Proto mě kolikrát překvapuje nezájem zdravých lidí o dárcovství či jinou pomoc, třeba jen dobrovolnickou. Vím, že je dnes doba uspěchaná, ale to nikoho neomlouvá. Každý jednou může nějakou pomoc potřebovat. Potom je hodně sobecké pomoc přijmout a přitom ji neposkytnou dál. Když se podívám kolem sebe a vidím nemocné, či staré opuštěné lidi, tak pro zdravého člověka je darování krve či plazmy to nejjednodušší, co může pro ostatní udělat. A taky to nikoho nic nestojí, nanejvýš pár minut strachu z jehly. Není nic krásnějšího, než pocit, že jste někomu zachránili život. Určitě i v tuto chvíli někdo doufá, že ho zachráníte právě Vy!

P.S. Vlastně i já tímto mohu poděkovat dárci, jehož krev jsem dostala po porodu. Děkuji!

Přeji všem, aby pomohli co nejvíce lidem a drželi se hesla: „Pošli to dál.“

Mějte se krásně!
Tindi

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. února 2012: Dárcovství krve

  • Jste dárkyní krve?
  • Jaký byl váš první odběr?
  • Kolik jste již absolvovala odběrů?
  • A pokud nejste dárkyní – proč? A uvažovala jste o tomto dárcovství?

Své příspěvky mi formou příběhů posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 21. 2. 2012 do 15.30 hodin. Z přispěvatelek vyberu jednu, kterou ocením krásným dárkem: doplněk stravy OptiTensin pro optimální krevní tlak. Pokud ale chcete mít šanci získat tento dárek, ať jsou vaše příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

OptiTesin

Reklama