Pokud máte malé děti a kupujete jim vitaminy Marťánky, určitě budete vědět, že Marťánky najdou vaše děti i na internetu. A to na velmi zábavném webu, kde se stále něco děje!

Marťanská loď Nostromo, která odstartovala během tohoto léta do internetového prostoru z adresy http://www.martanci.cz, je bezpochyby největším novým projektem roku firmy Walmark pro dětské publikum.
Děti se zde mohou registrovat, povídat si s ostatními dětmi on-line, hrát zábavné hry a dovídat se spoustu zajímavých věcí.

Na palubě lodi Nostromo je v současné době třicet tisíc malých pilotů a loď, přestože zahájila teprve startovní manévry a leckde se ještě doprogramovávají další tisíce řádků navigačního kódu, veze na palubě dostatek legrace a zábavy pro malé chytré piloty.

Pojďte se s námi podívat, co na www.martanci.cz všechno najdete a hlavně, co mohou zde najít vaše zvídavé dětičky.
Co je na palubě?
Loď se řídí pomocí navigační lišty a tlačítek na velkém displeji.
Průvodcem webu jsou malí Marťánci. Jmenují se Martin, Poe, Mustafa, Xaver a Bebetka.
Každý z nich má na palubě svůj úkol.

Martin je kapitán lodi a u něj najdete všechny hlavní navigační funkce: registraci, osobní deník s rozvrhem, mail, chat a seznam uživatelů.
Poe je rošťák, který ví přesně, co kde frčí. Takže u něj najdete tipy na skvělé filmy, muziku nebo třeba počítačové hry.
Mustafa je sice tlouštík
, ale zase se vyzná ve sportu a v tom, co je dobrého k snědku. Jeho hlášky najdete v oblíbených rubrikách: Povídání o zelí, Dobrůtky, Kosmosport a Stadion.
U Xavera
najdete hry pro obveselení posádky. A taky různé soutěže a legrácky.
Bebetka se stará o poštu. Je to chytrá holka, s kterou se mohou děti poradit o svých problémech i láskách a podělit se i o radost. A taky odsud mohou poslat pohlednici kamarádům.

Už jste na palubě? Ne? Chyba.
Loď se pečlivě stará o každého svého pilota.
Můžete se sice jen tak zastavit na palubě a zkouknout články, ale to není to pravé.
Stát se pilotem je přitom snadné. Stačí se zaregistrovat.
Registrace se provádí pomocí navigačního displeje na hlavní straně nebo pomocí tlačítka Registrace, které najdete u Martina na Kontrolní věži.
Návštěvník webu vyplní jednoduchý formulář a je pilotem!
Pokud je však zároveň členem klubu Marťánek, nemusí ani to.
Už jsme jej zaregistrovali.
Stačí, když do registračního displeje vepíše do horního čtverečku své jméno (bez příjmení) a do spodního identifikační osmimístné číslo člena Klubu Marťánek, které má uvedeno na kartě. A je to! Hurá do hyperprostoru!
Navíc vám loď od tohoto okamžiku začíná počítat Kosmobody. Za každý den, během kterého se stavíte na palubě, loď automaticky připočítá několik bodů, za které si můžete vyzvednout po určité době malý dárek od firmy Walmark.

Kam s lodí doletíte? Na webu je pět planet inspirovaných produkty firmy Walmark. Planety Echináčků, Brontíků, Marťánků, Kosmíků a Bobříků.
Každá planeta má své téma a děti na ní najdou po přistání krásně ilustrované dětské encyklopedie.

Na planetě Echináčků se dozvědí, jak je to vlastně s bylinkami.
Jak se sbírají, suší, co se z nich vyrábí, a také je zde docela tlustý herbář nejznámějších bylinek.
Na planetě Brontíků se vrátí časem do období druhohor. Mohou si prohlédnout, jak vypadala Země v období triasu, jury a křídy, a prozkoumat, jak to vlastně bylo s dinosaury. Na planetě Marťánků navštívíme Marťanské muzeum lidských vynálezů. Průvodcem po stránce je Xaver, kluk, který programuje hry pro Nostromo. V muzeu se děti mohou dozvědět o řadě nejznámějších lidských vynálezů.
Kosmíci, kamarádi z kosmu, dětem vysvětlí, jaké to je pracovat na orbitu, jak se lítá s kosmickou lodí, k čemu jsou satelity a další zajímavé věci o vesmíru. Taky se zde dozví o tom, jak to začalo, kdy vzlétla první raketa, kdo je to Gagarin, Armstrong nebo Vladimír Remek.
Na planetě Bobříků je povídání o sedmi divech světa a mýtických stavbách, které dodnes jitří představivost lidí. Povídání je doprovázeno velkými ilustracemi staveb, ke kterým brzy přibudou další zajímavé stavby z naší současnosti.

Co na závěr? Za poslední dva měsíce se zaregistrovalo 4 000 nových pilotů a 3 000 z nich se stalo zároveň členy Klubu Marťánek.