Před dvěma týdny se v Praze konala konference o nárůstu užívání metamfetaminu.  Desítky odborníků z celého světa diskutovaly, jak se se stále naléhavějším problémem v Evropě pojmenovaným pervitin vypořádat. Jaká je dobrá míra represe a vůči komu. Jak zajistit co největší dopad osvěty mezi potenciálními uživateli.

 

Jeden ze způsobu efektivní osvěty, dopadající však jen na toho, kdo se má rád, nám zaslala čtenářka s nickem Edna nemodni. Jsou to fotografie z roku 2005, které pocházejí z kanceláře oregonského šerifa. A na nich jsou pro srovnání tváře uživatelů této speedové drogy (místo původně německého názvu pervitin zde používají meth) před užíváním drogy.

 

A to je osvěta, která stojí za to! Původně víceméně sympatické tváře nahradily unavené až vyděšené výrazy, s pletí po pár měsících užívání by i špičková kosmetička nic neudělala. I tohle by zřejmě měl vidět teenager, než si jen tak na zkoušku šňupne první čáru. I když statistiky potvrzují, že už dávno přestává jít o problém jen „znuděné“ pubertální mládeže…

 

I taková je tvář drogy

 

Po pěti letech


Po čtyřech měsících

 

Po roce a půl

 

Po dvou a půl letech

 

Po třech měsících

 

Po dvou a půl letech

 

 

Reklama