Přijměte pozvání do beskydského střediska Pustevny, které se proměnilo ve Sněhové království. O nadcházejícím víkendu je prohlídka navíc spojena i s doprovodným programem.

Beskydské Pustevny se proměnily ve Sněhové království už počtrnácté. Zajeďte se na tu ledovou krásu podívat. O víkendu je prohlídka spojena i s doprovodným programem.

zima

Ledové sochy jsou zde vytvořeny z dvaceti kusů ledových bloků o celkové hmotnosti až 1000 kilogramů. V letošním roce vzniklo celkem 17 soch, z toho 11 soch od profesionálů.

hlavy

Novinkou je, že vedle tradičních profesionálních výtvarníků jsou zde i výtvory dětí ze škol, které se zapojily do soutěže vyhlášené pořadateli Sněhového království. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v sobotu 21. ledna.

dama

dum

snih

V titulku uvádíme, abyste Sněhové království navštívili, než se oteplí. Tuto větu ovšem berte s nadhledem, i kdyby se oteplilo, sochy neroztají, sochařský led je totiž vytvářen uměle.

Sněhové království patří mezi velmi vyhledávané akce. Přes 140 soch, které vznikly během předchozích 13 ročníků, si podle odhadu organizátorů prohlédlo cca 140 tisíc návštěvníků. Staňte se jedním z nich.

Program

  • 17. 1.–20. 1. 2012
    Výstava soch
  • Sobota 21. 1.
    Finální soutěž škol, zahájení v 8.00 hod. Ukončení v 16.00 hod. Po celý den kulturní program pro děti moderovaný s hudbou. Taneční a hudební vystoupení, soutěže pro děti, karaoke show.
  • Neděle 22. 1.
    Výstava soch spojena opět s kulturním celodenním programem pro děti. Ukončení programu v 16.00 hod.

Vstupné

Zdarma

Oblast

Beskydy - Valašsko, pořádá obec Trojanovice
více informací: www.trojanovice.cz

mapa

použitý zdroj: www.kudyznudy.cz, www.trojanovice.cz