MinceRPSN je procento, které ročně zaplatíte navíc nad půjčenou částku. Jen díky tomuto číslu lze totiž posoudit, zda jste uzavřeli dobrý obchod, nebo spíš naletěli lichvářským praktikám. Ty často kalkulují pouze s měsíčním navýšením, které na první pohled vypadá docela nevinně. Na zaručeně výhodné půjčky, kde nemusíte dokládat zdroje příjmů, raději zapomeňte. Peníze jsou sice rychle vaše, ale za jakou cenu? Pro vaši představu se podívejte, jaký je mezi nimi rozdíl. Potřebujete například 50 000 korun se splatností dva roky. Takže:

  1. Bankovní spotřebitelský úvěr – RPSN je 15,00 %, měsíční splátka 3097 korun. Klient za úvěr  bance navíc zaplatí 5 746 korun. Celkem 55 746 korun.
  2. Zaručeně výhodná půjčka, kdy společnost neprověřuje klienta – RPSN je 85,00 %, měsíční splátka 4 365 korun. Klient za úvěr společnosti zaplatí navíc 28 570 korun. Celkem 78 570 korun.

A to už je velký rozdíl, že? Za to už klidně můžete jet ve dvou v létě k moři. Až tedy budete uvažovat o nákupu na splátky, mrkněte se předem na www.penize.cz. Zde najdete kalkulačku, která vám po zadání jednoduchých údajů vypočítá RPSN a sdělí vám, zda se vám transakce vyplatí, nebo ne.