Čtenářka Datura poslala fotky svých výtvorů a vzpomíná na to, jak se učila vařit. Díky Daturo za vše!

Dobrý den,

dnešní téma mě baví. Vařit jsem se naučila už když jsem chodila na základku. Ne, že bych sama chtěla, ale maminka dělala v lese, jezdila domů až k večeru a já měla za úkol nakoupit a uvařit. Něco mě naučila o víkendech,/ byla vyučená kuchařka/, zbytek jsem vyčetla v kuchařkách .

1

Sem tam jsem něco pokazila, ale nikdy mi nevynadala, spíš jsme se tomu zasmály. Později se mi to, že umím vařit hodilo, protože přítel si mě otestoval, aby věděl, do čeho jde.

2

Nedá se říct, že bych něco vařila ráda nebo častěji. Vařím denně a snažím se střídat druhy masa, příloh, polévek a podobně. Když chci manžela opravdu potěšit, uvařím svíčkovou s vlastnoručně natrhanými a zavařenými brusinkami, samozřejmě domácí knedlík. Taky mají úspěch tzv. obrácené řízky v zelenině s bramborem nebo minutky ze zvěřiny. Ráda taky upravuji jídlo tak, aby si i oči přišly na své.

3

Další kapitolou je pečení. Tam zase vedou věnečky z odpalovaného těsta s kakaovou nápní, různé ovocné koláče a vánoční cukroví.

4

Pár jídel jsem taky zkazila. Dost dlouho mi trvalo, než jsem se zkamarádila s papiňákem, ale teď na něj nedám dopustit. První bábovku jsme s mamkou jedly lžicí z formy, protože jsem ji zaboha nedostala ven přírodní cestou. Skopové jsem jednou vyhodila i s pekáčem. Šla jsem zkontrolovat zahradu a poněkud jsem tam zakořenila.. Buchty se taky daly jíst jen teplé, jakmile vychladly mohly suplovat tenisáky. Ale jak známo cvičení dělá mistra, takže moje neúspěchy fungovaly jako povzbuzení pro dcery, když se samy učily vařit.

5

Zdraví Datura
Text nebyl redakčně upraven


Jaké jídlo vaříte nejčastěji?

  • Proč?
  • Co po vás vaši jedlíci nejčastěji vyžadují a plníte jejich přání?
  • Kdo vás to jídlo naučil?
  • Podělte se o recepty…
  • Příběhy…
  • Fotky…
  • I videa…

vše směřujte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

a jedna z vás získá zcela novou kuchařku Zdeňka Pohlreicha: VEJCE NEBO SLEPICE - 80 šťavnatých receptů z drůbeže a pernaté zvěřiny.

polraich.jpg

Reklama