pe1.jpg

„České útulky ročně utratí za antiparazitika a odčervení několik milionů korun. Chceme útulkům tyto výdaje ušetřit tím, že jim bezplatně poskytneme naše produkty NexGard a NexGardSpectra. Ušetřené peníze pak mohou využít na oblasti, ve kterých jim peníze chybí a kterých je celá řada,“ říká Bohumil Staněk, marketingový manažer společnosti BoehringerIngelheim.
 
Sezóna odčervení a antiparazitikpro psy začíná s příchodem jara, kdy se paraziti probouzí ze spánku a množí se ve velkém.Nejčastěji přichází psi do styku s klíšťaty a blechami, kteří patří do skupiny tzv. vnějších parazitů. Vedle nich existuje ještě skupina vnitřních parazitů. Patří sem například škrkavka nebo velice nebezpečný srdeční červ. Proti vnitřním parazitům se většina českých psů neošetřuje tak často jako proti vnějším.
 
Značka NexGard se zasazuje o větší osvětu a prevenci právě proti vnitřním parazitům. Minulý rok rozdala zadarmo veterinářům po celé České republice antigenní testy na zjištěnípřítomnosti srdečního červa v těle psa. Srdeční červivost je nemoc objevující se v České republice čím dál častěji a která se velmi složitě léčí nebo končí smrtí psa.

pe2.jpg
 
„Pokud se podaří srdeční červivost včas odhalit, je to pouze částečná výhra. Psa pak
 čeká několika měsíční náročná léčba, která má svá vedlejší rizika a komplikace,“ říká veterinář Dan Sokolíček.
 
Zjištěný výskyt na našem území způsobuje dovoz psů například ze Slovenska a častější cestování se psy především na jih od České republiky, kde jevýskyt srdeční červivosti vysoký. V Maďarsku a na Slovensku je srdeční červ už natrvalo zabydlen, přičemž v Maďarsku kvůli tomu došlo k výrazné změně podávání antiparazitik. Běžnáantiparazitikabyla účinná pouze proti vnějším parazitům, ale nedokázala psa ochránit proti parazitům vnitřním, především proti srdečnímu červu. V roce 2017 se srdeční červ objevil u téměř čtvrtiny z testovaných psů.
 
„Můžeme předpokládat, že srdeční červivost se začnev důsledku teplejšího klimatu objevovat čím dál častěji i u nás. Pak se ale bude muset změnit i přístup k ochraně psa před parazity stejně jako se to stalo v Maďarsku," říká MVDr. Dan Sokolíček.

pe3.jpg
 
NexGard je celosvětově nejprodávanější značka antiparazitik pro psy a kočky. Kromě toho, že její produkty dokážouochránit psy a kočky i před vnitřními parazity, odlišuje sei bezpečnějším měsíčním dávkováním zajišťující nižší přísun aktivní účinné látky při podání- proto je vhodný pro štěňata nebo březí fenky. Zároveň díky měsíčnímu dávkování udržuje stabilní hladinuantiparazitik v tělepsa po celou dobu podávánítěchto chutných žvýkacích tablet.
625e7466d032eobrazek.jpg