Nexcare™Od velkých modřin přes ústřel k vymknutí nebo zánětu šlach: existuje řada bolestí, které nám mohou znepříjemňovat život. Naštěstí existuje jednoduchý, účinný a přírodní prostředek, jak se jich zbavit. Gelové obklady Nexcare™ ColdHot™ představují bezlékovou formu úlevy od bolesti s přesným lokálním použitím při lehkých zraněních a snižování otoků. Používají se za studena či za tepla a zajistí okamžitou úlevu.

Zranění muskoskeletálního systému (kosti, šlachy, svaly a úpony) a jeho léčba představují trvalý problém, kterým se zabývá celá řada odborných lékařských studií. V praxi se pak tato zranění běžně ošetřují lokálním chladem nebo teplem. Tyto fyzikální metody představují vhodný doplněk ke cvičení, medikaci a vzdělávání pacientů a napomáhají tak ucelenému přístupu k léčbě mnohých bolestivých muskoskeletálních stavů. Přestože se k léčbě muskoskeletálních zranění teplo a chlad používají už od starověku, složitost příslušných fyziologických dějů jsme pochopili teprve nedávno. Současný klinický výzkum objasnil jejich kontraindikace a rozpoznal možnosti dalšího využití v léčbě celé řady bolestivých stavů, což mělo za následek rozšíření jejich indikací.

Chladivá a hřejivá terapie

Jak léčba teplem, tak i terapie chladem zmenšují bolest a svalové křeče, ale mají rozdílný vliv na tkáňový metabolismus, průtok krve, záněty, otoky a roztažnost pohyblivých tkání. Léčba chladem (kryoterapie) uvedené procesy zpomaluje, tedy inhibuje, zatímco léčba teplem (termoterapie) je podporuje. Souvislá nízkoúrovňová kryoterapie a termoterapie patří mezi novější koncepty fyzikálních metod. Obě metody poskytují významnou úlevu od bolesti s minimem vedlejších účinků.

Kryoterapie může být využita pro zmírnění ostrých bolestí (například při výronech nebo hematomech) a pro zklidnění některých druhů bolesti způsobených traumatem svalovo-kosterního aparátu. Chlad uvolňuje nervová zakončení v oblasti poranění, čímž zmírňuje pocit bolesti, omezuje otoky způsobené přísunem krve do postižené oblasti a zklidňuje píchání v těle, které často doprovází bolest. Léčbu chladem se doporučuje aplikovat při migréně, bolestech hlavy nebo zubů, krvácení z nosu, natažení šlach, vymknutí, hematomech apod.

Termoterapie může být využita jako doplněk léčby chronických bolestí svalů a kostí (bez výrazného zánětu). Teplo přispívá ke zmírňování bolesti a svalových křečí a pomáhá ulevit od bolesti díky podpoře krevního oběhu. Jeho účinek navíc zklidňuje svaly a klouby. Léčbu teplem je doporučováno používat při artróze nebo revmatismu a dále při bolestech hlavy, ústřelech, bolestech zad a břicha, zatuhlých svalech, torticollis atd.

Teplo či chlad pro okamžitou úlevu

Gelové obklady Nexcare™ ColdHot™ jsou jednoduchým, účinným a přirozeným řešením pro celou rodinu, aktivní i příležitostné sportovce, pro ženy i muže v každém věku. Polštářky se vyrábí v různých velikostech podle účelu a jsou určeny k opakovanému použití. Pro použití za tepla ohřejte gelový obklad v mikrovlnné troubě nebo ve vodě (viz příbalový leták nebo informace přímo na produktu). Umístěte hřejivý obklad Nexcare ColdHot do obalu a přiložte na bolestivé místo. Nechte působit tak dlouho, dokud je vám příjemné. Pro použití za studena uskladněte gelový obklad Nexcare ColdHot v mrazničce, aby byl vždy připraven k použití. Umístěte chladivý obklad Nexcare ColdHot do obalu a přiložte na bolestivé místo asi na 20 minut. Po kryoterapii se často přistupuje k léčbě teplem.

Nexcare™ ColdHot™ Mini, Maxi a Comfort

Nexcare™Profesionální chladivé/hřejivé gelový obklady Nexcare představují přirozenou úlevu od bolesti díky přesnému lokálnímu použití: chlad zmírňuje zarudnutí, omezuje vznik otoku, teplo uvolňuje svalové napětí a křeče. K použití za studena se doporučuje přikládat obklady na výrony a luxace, natažené svaly, modřiny, popáleniny a bodnutí hmyzem, bolesti zad, zubů, hlavy či krvácení z nosu. Použití za tepla je nejvhodnější při svalovém napětí, lumbagu, ischiasu a chronické bolesti, revmatismu a menstruačních bolestech. Gelové polštářky jsou určeny k opakovanému použití a lze je zakoupit v různých velikostech podle účelu použití. Např. ColdHot Maxi (20 cm × 30 cm) na záda a břicho, ColdHot Mini (10 cm × 10 cm) na obličej, ColdHot Comfort (10 cm × 27 cm) na končetiny a klouby: krk, ramena, lokty, kolena, kotníky... Polštářek ColdHot™ Comfort se navíc dodává s ochranným obalem doplněným o praktické elastické uchycení se suchým zipem pro snadné připevnění k postižené oblasti.

Nexcare Hřejivý krční límec

Nexcare™Hřejivý krční límec Nexcare dodá vašemu krku jednoduše a kdykoliv přirozené teplo. Příjemným prohřátím postižené oblasti zklidňuje bolest, uvolňuje ztuhnutí šíje a krční páteře a uvolňuje svalové napětí způsobené stresem či nesprávným držením těla. Můžete ho použít prakticky kdekoliv, například v autě, v kanceláři, při sledování televize nebo čtení knih, protože se nemusí předehřívat. Náplně fungují na principu aktivního uhlí, které uvolňuje teplo (50-69 °C) po dobu více než 7 hodin. Lze jej prát v pračce a je možné nastavit velikost.

Nexcare Teddy

Nexcare™Hřejivý, sametově hebký gelový obklad ve tvaru medvídka, který se používá pouze za tepla, a to hlavně k potlačení bolestí zad, břicha a zahřátí nohou či celého lůžka. Pro svůj dlouhotrvající hřejivý efekt velmi účinně působí proti kolikám a bolestem břicha miminek. Ohřívá se v mikrovlnné troubě a pro opakované použití lze prát v ruce.

Nexcare Chladivý sprej

Nexcare™Chladivý sprej Nexcare (150 ml) obsahuje chladivé a uklidňující složky se svěží vůní mentolu, které poskytují rychlou úlevu při podvrtnutí a pohmoždění. V neposlední řadě pomáhá zmírňovat záněty a je tedy nezbytným pomocníkem pro všechna sportoviště a tělocvičny.

Nexcare Cold Instant

Nexcare™Tento unikátní chladivý obklad se samočinně aktivuje bez potřeby chlazení. Díky svým jedinečným vlastnostem pomáhá zmírňovat otoky způsobené naražením, vyvrknutím a bodnutím nebo štípnutím hmyzem. Je ideální na cesty a sport a oceníte jej i kvůli praktickému, rychlému jednorázovému použití.

 

 

 

Doporučené ceny výrobků Nexcare ColdHot:

  • Nexcare™ ColdHot™ Mini: 99 Kč
  • Nexcare™ ColdHot™ Maxi: 249 Kč
  • Nexcare™ ColdHot™ Comfort: 165 Kč
  • Nexcare Hřejivý krční límec: 349 Kč
  • Nexcare Teddy: 229 Kč
  • Nexcare Chladivý sprej: 59 Kč
  • Nexcare Cold Instant: 89 Kč

Výrobky Nexcare jsou k dostání pouze v lékárnách a více informací o nich naleznete na www.nexcare.cz

Reklama