Ne všichni mají na to, aby mohli každým rokem k moři. Zejména pokud máte děti a počítáte každou korunu. Přesto však tu svou drobotinu mořskému ovzduší a všem pozitivním vlivům vystavit můžete, a nebudete k tomu potřebovat ani drahou letenku, ani dovolenou v práci.

Na hrad, do muzea... a do jeskyně

Až se budou děti ve škole po prázdninách chlubit, že byly u moře, a vaše děti nebyly, aby jim to nebylo líto, můžou klidně odpovědět: „Heč, ale my jsme byli v solné jeskyni.“  Nebudou sice tolik opálené jako ty od moře, ale zážitek si rozhodně odnesou. A ještě budou i zdravé.

jeskyne

Nebojte se změn, vezměte své děti po cestě mezi hradem a muzeem i do solných jeskyní.

Do jeskyní, kde si můžou společně s vámi odpočinout, poslechnout si pohádku nebo opravdové šumění moře, a pro ty, které ležet nevydrží, jsou nachystané kyblíčky, lopatičky a jiné dětské hračky, nacházející se v koutku jeskyní.

kyblicky

Solná jeskyně dokáže svým způsobem nahradit mořské klima, ovšem musí být patentovaná a se všemi atesty! Pokud byste například měli cestu do Prahy, v samotném centru kousek „od koně“ (na Václavském náměstí) se nachází Štemberova solná jeskyně, v níž jsou solné žíly, které obsahují sůl z Mrtvého moře. Ta zahrnuje minerály, jako jsou vápník, sodík, draslík, magnézium a brom.

kameny

Jeden pětačtyřicetiminutový pobyt v jeskyni nahradí 2–3 dny pobytu u moře. Cestu k moři si však můžeme dovolit maximálně jednou za rok, kdežto cestu do solné jeskyně můžeme společně se svými dětmi absolvovat kdykoliv.

deti

Náš tip: http://www.solne-jeskyne.info/krakovska/

Čtěte také:

Reklama