Snad není člověka ve Spojených státech, který by tuto kauzu neznal. Vražda šestileté miss je dodnes tak trochu „záhadou zamčeného pokoje“.

Ani nedávné přiznání duševně chorého učitele, zadrženého v Thajsku, nevneslo do případu starého přes dvacet let světlo. On totiž vrahem není...

Proč se vrah doposud nenašel?

JonBenet Ramsey se narodila 6. 8. 1990

Zemřela rukou vraha 25. 12. 1996

p

Vyhrála, kam přišla.

Maminka jí ochotně barvila vlasy a nechávala šít drahé kostýmy, které jako by z oka vypadly garderóbě dospělých modelek.

Děvčátko mělo dietu, tančilo, zpívalo a učilo se sexy pohybovat a pózovat.

Hodně si o těchto dětech můžete přečíst TADY.

Ponechme ale stranou fakt, že vláčet šestileté děcko s očima zalepenýma řasenkou a s tunou make-upu na tvářičkách, v dospěláckém kostýmu, z jedné soutěžní show na druhou, není očima mnoha z nás aktem milující matky, a podívejme se na fakta kolem smrti malé dívenky.


Kolem 22.30 v noci 25. prosince 1996 se manželé Ramsey vrací z párty domů do svého domu o 16 místnostech.

Otec John osobně ukládá malou JonBenet do postele.

Po páté hodině ranní schází Patsy Ramsey, matka malé JonBenet a bývala Miss Amerika, z ložnice do kuchyně, aby si uvařila kávu.

Bere si na sebe ty stejné šaty, které měla večer na párty.

Na levé straně schodiště nachází téměř třístránkový dopis.


d„Pane Ramsey:

Poslouchejte pozorně! Jsme skupina jednotlivců, která představuje malou zahraniční frakci. Respektujeme vaše podnikání, ale  ne v této zemi, kde neslouží dobře.

V tomto okamžiku máme vaši dceru v našem držení. Je v bezpečí a nezraněná.

Chcete-li ji ale vidět roce 1997, je nutné dodržovat naše pokyny v tomto  dopise.

Vyberete 118.000 dolarů z vašeho účtu. 100.000 dolarů bude ve stodolarových bankovkách a zbývajících 18.000 ve dvacetidolarových.

Ujistěte se, že vám attaché nese odpovídající bankovky a částku.

Až se dostanete domů, vložíte tyto peníze do hnědého papírového pytlíku.

Ozveme se mezi 8 a 10 hodinou a řekneme vám další podmínky.

Budou vyčerpávající, ale radíme vám, abyste je dodržel. Budeme vás neustále sledovat. Pokud všechno bez problémů uspořádáte a my dostaneme peníze brzy, je možno říci, že brzy dojde k vyzvednutí vaší dcery.

Každá odchylka od mých instrukcí bude mít za následek okamžitý skon vaší dcery. Budete pak mít problém její ostatky řádně pohřbít. Moji spolupracovníci nehlídají vaši dceru nijak rádi.

Vaše mluvení o této situaci s kýmkoli, například policií nebo FBI bude mít za následek smrt vaší dcery. I kdybyste to řekl zatoulanému psovi, ona bude mrtvá. Pokud byste se domluvil s bankou, oni označili bankovky, zemře.

Můžete se pokusit nás podvést, ale pozor, my jsme obeznámeni s taktikami orgánů činných v trestním řízení .

Máte 99 procentní naději na zabití vaší dcery, pokud se pokusíte nás přechytračit. Postupujte podle našeho návodu a vaše šance na stoprocent opačné.

Vy a vaše rodina jsou pod stálou kontrolou, jakož i příslušné orgány. Nepokoušejte se mít větší mozek Johne. Nejste jediným tučným soustem kolem a zabíjení pro nás není obtížné.

Nepodceňujte nás, Johne. Teď je to na vás Johne! Vítězství. SBTC


Patsy okamžitě křičí na manžela a běží hledat JonBenet. Kontroluje i ložnici jejího devítiletého bratra, ale nenalézá ji.

Následně hned volá svým přátelům a alarmuje policii.

O několik minut později dorazí detektivové do domu.

I oni prohledají všechny místnosti, ale stopy po JonBenet nenalézají.

Nenalézají ale ani žádné sebemenší stopy po násilném vniknutí do domu, a dokonce ani kolem domu v čerstvém poprašku sněhu nejsou stopy.

Policie následně instaluje na telefonní aparát záznamové zařízení.

Žádní únosci a žádný slibovaný hovor mezi 8 a 10 hodinou ovšem nepřichází. A na lince Ramseyových se ani v dalších hodinách avízované instrukce nebo zavolání únosců už neozve.

O několik hodin později otec John spolu se svými přáteli opět prohledává dům.

Ve vinném sklípku nachází v bílé dece zabalené tělo JonBenet. Je mrtvá.

Bere ji do náručí, odnáší ji do obývacího pokoje a pokládá na zem. Tady se k ní vrhá matka Patsy s výkřiky „Bože, pomoz mi!“

Dítě má svázané ruce tenkou stužkou, jejíž konec je namotán na zlomené násadě od pera. Má zalepena ústa páskou na potrubí a tenký kabel kolem krku.

Rodina je následně vyzvána k opuštění domu a policie rozjíždí vyšetřování, které prakticky trvá dodnes.


Vrah malé JonBenet Ramsey nebyl dosud objeven. Nikdo se již nikdy neozval. Ramseyovi byli několik let v podezření, že dítěti ublížili.

Svou vinu odmítali, ale zkoušku na detektoru lži odmítli.

n

Patsy Ramsey zemřela před několika lety na rakovinu vaječníků.

Otec John Benet vypsal několikrát vysokou odměnu za informace vedoucí k nalezení vraha své dcery.

Majetek rodiny Ramseyových se v době únosu malé JonBenet pohyboval kolem 6.5 milionů dolarů!!!


V roce 2006 byl v Thajsku na základě podivných e-mailů zatčen muž John Mark Karr, který se velmi ochotně doznal k vraždě malé JonBenet s tím, že ji miloval, že ji zabít nechtěl a že to byla nešťastná náhoda.

Z vyšetřování ovšem vyplynulo, že tento muž nemůže být vrahem, neboť byl v době činu prokazatelně zcela někde jinde. Testy DNA rovněž vyšly na prázdno.

Podle všeho jde o vyšinutého pedofilního člověka, který toužil být slavný.

Jen těžko by zabil malou JonBenet nešťastnou náhodou.

Dítě zabil někdo ve zlosti ?

Dívenka utrpěla rozsáhlá zranění, o kterých Karr neměl ani tušení.

Ze zprávy vyplývá, že děvčátko zemřelo na následky škrcení tenkým kabelem, ale v té době bylo již v hlubokém bezvědomí, které způsobilo masivní zranění hlavy.

Podle lékařů musel někdo hlavou JonBenet uhodit velikou silou o nějaký předmět. Na těle měla mnoho podlitin a povrchových zranění. Ponejprve se lékaři domnívali, že byla i znásilněna, ale později se ukázalo, že šlo jen o povrchové oděrky v této oblasti.

Lepicí páska byla dítěti umístěna na ústa prokazatelně v době, když již nekladla žádný odpor, nekřičela a nehýbala se.

V žaludku měla ananas.

Nedojedené kousky ananasu spolu se lžičkou se našly rovněž v kuchyni na stole Ramseyových.

Dítě zemřelo okolo půlnoci z 25. prosince!!

Tedy - holčička byla mrtvá dřív, než by rodina vůbec vybrala peníze z banky.


Je vůbec ještě šance, že se vrah nebo vrahové malé JonBenet najdou? Kdo a proč vůbec vraždil?

  • Jednala policie tak, jak měla?
  • Jak je možné, že nechala rodinu a známé poletovat po domě?
  • Jak to, že otec klidně donesl tělo dítěte až do obýváku? Mohl tím zničit spoustu důkazů.
  • Proč policie nezajistila dům?

A další otázky se jen množí?

  • Naprosto nechápu, že rodiče přes veškerá varování v dopise okamžitě alarmují polici, když únosci avízují, že rodinu sledují a dítě v případě nesplnění podmínek zabijí. Jako rodič si to nedokážu představit. Nemohli přece vědět, že je dívenka už mrtvá.
  • Proč si organizovaná skupina únosců, která finanční poměry rodiny musela znát, řekla o „pouhých“ 118.000dolarů? Leda, že by vůbec nechtěli peníze. A kdyby někdo chtěl jen zabít malou JonBenet, proč by se sepisoval s dlouhým dopisem?
  • Jak se dostal dopis do domu?
  • Jak to, že policie při prohledávání nenašla JohnBenet, ale našel ji ve sklepě až sám otec?
  • Proč by únosci v klidu v kuchyni dávali dítěti před únosem ananas? A kdy ji unesli, když rodiče přijeli ve 22.30, pak jedla malá ananas a po půlnoci již byla mrtvá?
  • A pokud malá JonBenet vůbec opustila dům, jak se do něj dostalo později její tělo, když už byla přítomna policie a zástupy lidí?

Asi to s tím nesouvisí, ale neumím si nějak ani představit, že by si žena jako Patsy Ramsey, která je ozdobou všech časopisů, jejíž garderoba čítá x set kusů a která je jednou z VIP členů společnosti, vzala na sebe druhý den ráno ty stejné šaty, ve kterých strávila celý předchozí večer na párty.

Leda, že by spát vůbec nešla.

Za sebe - pochybuji, že by matka byla schopna něčeho takového. Pochybuji, že by toho byl schopen kdokoli, ale někdo to udělal.

Možná se po návratu rodiny stalo něco, co se rodiče rozhodli neříkat, nebo velmi pochybila policie, koroner a celé vyšetřování je třeba vzít zpátky a jet od začátku.


Příště: Zodiak

Reklama