Je větrná noc. Vyšetřovatelé paranormálních jevů se vydávají na průzkum do starého, opuštěného rodinného sídla na okraji malého města Greencastle v americkém státě Indiana. Sami neví, jak budou úspěšní. To, co je tam čeká, však překoná jejich očekávání i dosavadní zkušenosti.

Zkušení „lovci duchů“ Guy Winters a Terry Lambert se svým týmem se rozhodli prověřit zprávy o údajných paranormálních jevech, které se měly v tajemné ruině podle svědectví řady lidí odehrávat. Když dorazili na místo, v ložnici v prvním patře našli na zdi starý nápis. Kromě jiného se v něm objevovalo jméno Irene O´Hare. Vyfotografovali té noci hodně snímků uvnitř i zvenku budovy a pořídili záznamy na videokameru. Protože měli velmi zvláštní, těžko popsatelný a silný pocit cizí energie okolo nich, místo pak raději rychle opustili.

růžová lady

Přízraky na fotografiích

Když fotografie vyvolali, nemohli uvěřit tomu, co se na nich objevilo. V době jejich pořízení totiž nic z toho viditelné nebylo! V okně ložnice v prvním patře domu je vidět ženská postava, zalitá zvláštním růžovým světlem. O něco méně zřetelné je zjevení v zadních dveřích domu. V jiném okně je pak další dáma, pro změnu v záplavě zlatého světla. Fotografie opakovaně zkoumali odborníci. Ti došli k závěru, že s nimi nebylo jakkoliv manipulováno, zjevení se nacházejí přímo na negativu a nejedná se ani o poruchu fotoaparátu nebo vadu materiálu. Při detailním rozboru pomocí počítačového programu se navíc v místě hlavy přízraku v prvním patře objevil útvar, připomínající lidskou lebku. Na záznamu z videokamery je také podivný strašidelný opar, pohybující se okolo fotografujícího lovce duchů.

Zjevení předků?

Žijící členka rodiny, které sídlo dříve patřilo, tvrdila, že na snímcích „růžové lady“ v prvním patře poznala svou matku, Irene O´Hare. Okna, kde se přízrak objevil, patřily právě její ložnici. Ve zjevení v zadních dveřích domu pak prý identifikovala svou tetu, Veru O´Hare. Doložila své tvrzení také rodinnými fotografiemi. Kdo však byl „zlatým“ přízrakem, to se zjistit nepodařilo. Fotografie se dodnes považují za záhadu a za jedny z těch vzácných snímků, u kterých je vysoké procento pravděpodobnosti, že se jedná o reálně zachycenou paranormální aktivitu. Jejich autor byl pozván do řady televizních pořadů a účinkoval v různých dokumentech. Další vyšetřování anebo zjevování přízraků ve starém rodinném sídle už možné není. Bylo srovnáno se zemí a na jeho místě se nacházejí kukuřičná pole.

Čtěte také:

Reklama