Existuje život po smrti a vrací se duše zpět na svět? Tato otázka nebyla dosud uspokojivě objasněna. Jedním z případů, který je mnohými lidmi považován za poměrně přesvědčivý důkaz reinkarnace, je případ dvojčat Pollockových z anglického Hexhamu. Dívenky se měly narodit jako nové vtělení svých sester.

Zničené štěstí

John a Florence Pollockovi spolu s jejich dvěma dcerkami, šestiletou Jacqueline a jedenáctiletou Joannou mohli sloužit jako vzor rodinného štěstí. To však bylo zničeno 5. května 1957. Dívenky i s jejich kamarádem cestou do kostela usmrtil řidič, který ztratil kontrolu nad svým vozem. Všechny tři děti na místě zemřely. John a Florence, zdrcení tragickou ztrátou, se rozhodli mít další dítě a jejich přání bylo vyslyšeno dříve, než by kdo čekal. O rok později již byla Florence těhotná. Přestože jim lékař tvrdil, že čeká pouze jedno dítě, John byl z nepochopitelného důvodu přesvědčen, že jeho žena bude mít dvojčata.

sestry„Tohle je naše škola!“

To se také stalo. 4. října 1958 se narodily dvojčata, holčičky Gillian a Jennifer. Ta měla zvláštní bílou čáru přes čelo, která se podobala té, kterou měla její mrtvá sestřička Jacqueline od nehody na kole. Nacházela se také ve stejném místě. Na těle měla i totožné mateřské znaménko jako Jacqueline. To však nebyly zdaleka všechny podivuhodnosti, které s dvojčaty souvisely. Krátce po jejich prvních narozeninách se rodina Pollockových odstěhovala z Hexhamu. Když byly dívenky starší, při návštěvě města ukazovaly na různá místa a budovy, kde nikdy předtím nebyly a nemohly je znát. Například o budově školy tvrdily, že je to „jejich“ škola. Žádaly o vycházku do parku a popisovaly konkrétní místa v něm. Vyžadovaly také hračky svých sester, které nikdy předtím neviděly a dokázaly správně pojmenovat všechny panenky a medvídky, které měli rodiče uschovány na památku.

Vzpomínky na nehodu

Nebyly to ale jen milé příhody, které ukazovaly na možnost, že by dívenky skutečně mohly být inkarnací svých sestřiček. Jejich matka byla například svědkem děsivé hry, kdy Gillian ležela na zemi a říkala Jennifer, že jí „teče krev z očí, protože ji tam zasáhlo auto“. O několik měsíců později dostaly obě sestry téměř hysterický záchvat, když procházely na parkovišti kolem zaparkovaného auta, které jeho řidič právě nastartoval. Při zvuku motoru začaly křičet, že „už se k nim blíží to auto“. Rodiče byli ze všech věcí konsternováni, protože s dětmi nikdy o mrtvých sestrách nemluvili. O těch jim řekli, až když byly dívenky mnohem starší.

Vzpomínky děvčátek zmizely téměř přes noc, když dosáhly věku pěti let. Vedly od té doby zcela normální život. Záhadu dosud nikdo nevysvětlil. Těžko proto říct, zda jde o skutečný případ inkarnace anebo pouhé přání truchlících rodičů, kteří chtěli v dvojčatech vidět své dvě dcerky a každému jejich projevu přikládali větší nebo jiný význam, než ve skutečnosti měl. O něco těžší je ale vysvětlit vzhled a umístění mateřských znamének. Pro zajímavost můžeme zmínit, že respektovaný americký parapsycholog, dr. Ian Stevenson, který celý případ do hloubky prostudoval, dospěl k závěru, že je velmi pravděpodobné, že dvojčata byla skutečnou reinkarnací svých sester. Každopádně jde o jedno z mystérií, které nedopřává klidu záhadologům na celém světě a je nadějí pro všechny, kdo věří v převtělování duší.

Čtěte také:

Reklama