• Proti zápachu

Máte doma mazlíčka, který tu a tam vykoná potřebu na koberec? Chcete se zbavit zápachu v ledničce? Lógr je skvělým lapačem nepříjemných vůní. Stačí posypat znečistěné místo, nechat pár minut působit a následně vysát. Do chladničky dejte misku s kávovou sedlinou, ponechte přes noc a máte po problému.

  • Jako hnojivo

Kávová sedlina podporuje růst květin a odstraňuje škůdce v hlíně. Pokud lógr chcete použít jako hnojivo, je důležité zmínit, že všeho moc škodí. Nejlepší bude, když jej necháte proschnout, jemně zeminu posypete či přidáte do vrchní části hlíny. Postup můžete opakovat každé tři měsíce.

image.jpg

  • Proti slimákům a mravencům

Těchto otravných „zvířátek“ se zbavíte jednoduše. Posypte místo kolem záhonku kávovou sedlinou, přelijte teplou vodou a je vystaráno. Kofein je pro slimáky jedovatý, vůně kávy odrazuje mravence i nahé plže.

  • Na zapečené zbytky jídla

Každá z nás to zná, někdy se při vaření stane nehoda a něco se připálí. Pak bojujeme s tím, jak se nečistot zbavit. Když na houbičku dáte trochu kávy a saponátu, i ta nejodolnější špína půjde snadno pryč.

  • Na celulitidu

Kofein má blahodárné účinky v boji proti nehezkým dolíčkům. Jednou týdně jemně masírujte problematická místa, ale kávu nesmývejte. Zabalte se do potravinové fólie a nechte jemná zrníčka vykonávat svou práci. Pokožka bude hebká a pomerančová kůže na ústupu. Aplikujte pravidelně.

  • Pro oslnivý lesk vlasů

Tmavovlásky mohou lógr využít jako masku na vlasy. Před mytím vlasů aplikujte ke kořínkům, jemně namočte, důkladně promasírujte, vlasy zabalte do potravinové fólie a ručníku. Nechte alespoň půl hodinky působit. Výsledky uvidíte ihned. Blondýnky by tento trik neměly dělat, tedy, pokud nechtějí mít tmavší barvu své kštice.

  • Jako perfektní peeling

Za peeling už nemusíte utrácet. Postačí, když do oblíbeného aromatického oleje či sladkého medu přidáte drobně namletá kávová zrnka. Vzniklou hmotu aplikujeme na celé tělo a jemně masírujeme. Zbavíme se odumřelých buněk a krevní oběh bude lépe fungovat. Odměnou nám bude zdravě vypadající sametově hladká pokožka.  

5ba34d8a4aec1image.jpgFoto: Shutterstock.com