Foto: Shutterstock

Zbavuje zápachu

Cítíte nepříjemný zápach mísící se z různých pokrmů v ledničce? Tento problém můžete snadno vyřešit, když do ní vložíte nádobu s kávovou sedlinou. Ta totiž dokáže nepříjemné pachy neutralizovat.
 
Proti opuchlým očím

Bez ohledu na to, kolik kávy po ránu vypijete, budete někdy vypadat stále ospale. Existuje však mnoho triků, jak se zbavit tmavých kruhů pod očima. Jedním z nich je použití kávové sedliny. Smíchejte ji s vodou nebo olivovým olejem a poté ji opatrně naneste na oči. Nechte působit přibližně 15 minut a poté opláchněte. Kofein zlepšuje krevní oběh, takže budete po použití této speciální masky vypadat více odpočatě.
 
Odpuzuje hmyz

Vy možná kávu milujete, ale mravenci či blechy rozhodně ne. Lógr v kelímku položte na místa, kudy se k vám může hmyz dostat. Například k oknům nebo ke dveřím. To je odpudí. V létě je kávová sedlina také zázračným odpuzovačem komárů. Stačí ji umístit na alobal nebo hliníkový plech a zapálit jako kadidlo.

Foto: Shutterstock

Peeling

Kofein je známou látkou pro redukci celulitidy. Stimuluj cirkulaci krve a lymfy v těle. Můžete si tedy pomocí kávové sedliny udělat peeling na problémových partiích, ale i kdekoliv jinde po těle. Skvělý je tento peeling i pro obličej nebo s lžičkou medu pro zjemnění rtů. Rozemletá kávová zrnka krásně odstraní odumřelé buňky a vyčistí póry.

Marinování masa

Věděly jste, že můžete dát masu lepší chuť tím, že ho namarinujete kávovou sedlinou? Díky kyselině, kterou obsahuje, je pak chuť masa silnější a pokrm chutnější.
 
Čištění hrnců a pánví

Povedlo se vám něco spálit na pánvi? Spálené jídlo můžete z hrnců nebo pánví odstranit pomocí kávové sedliny. Dejte ji na dno nádoby a nechte pár minut působit. Následně s ní nádobí vydrhněte a uvidíte, jak se budou připáleniny rozpouštět.

Hnojivo na kytky

Kávovou sedlinu můžete efektivně využít i jako hnojivo na rostliny. Zvyšuje v půdě obsah draslíku, který posiluje obranyschopnost rostlin a pletivo. Hortenzie díky lógru může například získat sytější barvu. I v tomto případě bude kávová sedlina odpuzovat mravence a jiné škůdce, naopak ale na zahrádku přiláká žížaly, které pomáhají kypřit půdu.

Foto: Shutterstock

Reklama