Pokud už v severní Itálii znáte každé středisko a nechcete se trmácet až na samý jih této oblíbené letní destinace, máme pro vás tip. Ve středoitalském regionu Marche najdete letovisko Marcelli di Numana. Středisko, které patří k nejžádanějším na Apeninském poloostrově.

mapa

Strmé útesy téměř kolmo padající k mořské hladině jsou střídány romantickými zátokami s písečnými či oblázkovými plážemi. Smíšené lesy přecházejí v piniové háje, zvlněná okolní krajina zajímavě kontrastuje s výběžky Apenin. To jsou scenérie, která vás v Marcelli di Numana  uchvátí.

d

Pokud k tomu přidáte ještě téměř neposkvrněnou přírodu, fantastické podmínky pro rybolov a blízký národní park s 18 značenými turistickými trasami, máte dokonalou představu o místu, které jako místo letní dovolené volí stále více lidí.

Nejen přírodou a sceneriemi je ale na letní dovolené živ člověk. Proto si tu můžete užít také návštěvu trhů, typických restaurací s vynikající regionální kuchyní či skvělé podmínky pro nejrůznější druhy sportů, včetně 18jamkového golfového hřiště.

d

Marcelli di Numana je také oblastí s tisíciletou historií, která sahá až do 6. století před Kristem, kdy byla jedním z nejdůležitějších center řeckého obchodu. Nezmínit nemůžeme především jedno z nejvýznamnějších evropských poutních míst - Loreto s „domkem“ Panny Marie, výrobou harmonik zajímavé Castelfidardo, Recanati jako rodné město významného básníka Leopardiho, ani historií a památkami doslova protkanou Anconu.

f

Průzračné moře i moderní pláže

Místní moře je průzračné a čisté. V centrální části Marcelli i po obou jeho stranách najdete pláže veřejné, na které si lze cokoli přinést, ale které nejsou pravidelně udržovány a nemají sociální zařízení. Zbytek pláží je soukromých, lze si zde pronajmout plážový servis, k dispozici jsou bary, sociální zařízení, sprchy se studenou a teplou vodou a u některých i restaurace, sportovní zázemí či dětská hřiště.

Všechny pláže bez rozdílu se však právem řadí mezi nejkrásnější v celé Itálii. Ostatně, posuďte ve fotogalerii sami.

Tipy:

Reklama