Letošní jubilejní ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary přilákal 12 857 akreditovaných účastníků, kteří shlédli více než 223 uvedených filmů. Prodalo se 135 105 vstupenek na celkem 488 projekcí.

bartoska

V největším party místě, Baru less ordinary z lodních kontejnerů pod hotelem Thermal, odehrálo 30 předních českých DJs a hudebníků z pražského klubu Roxy téměř 170 hodin hudby.  Filmovou atmosféru si přijela užít také řada  známých zpěváků: Dan Bárta svým koncertem podpořil Alianci žen s rakovinou prsu, Matěj Ruppert, Tereza Černochová a Bára Basiková se představili v rámci projektu Petra Poláka Dorian Gray party a Iva Pazderková přijela do Varů  se svým „Neblonďatým“ albem Ukulele.

Bar Karlovy Vary

Extrémně horké dny daly zabrat nejen festivalovým fanouškům, ale I všem, kteří se na realizaci festivalu podíleli. Barmani pražského Bugsy's baru zvládli devítidenní maraton také díky 2,5 tis porcí jídla a téměř 200 kg ovoce a zeleniny. Vypili 20 hl tekutin, ale ani kapku alkoholu!

lediky

Rekordy padaly ve dne i v noci. Rekordní byl nejen počet prodaných vstupenek, ale prodaných drinků. Vypilo se pře 42.000 drinků Finlandia, na jejichž výrobu padlo 15 tun ledu, více než 1 tuna citrusů a přes 50 kg bylinek (tymián, rozmarýn, máta). Tím nejoblíbenějším byl opět zelený Finlandia Psychotonic, na který se spotřebovalo půl tuny salátových okurek. Na posilněnou filmovým fanouškům padlo téměř 2 000 burgerů „dvouručáků“, dělaných na dřevěném uhlí.

Zdroj: Finlandia

Reklama