Dlouhostrstý himalájský kocour Clyde se svým majitelům z Tasmánie ( Austrálie) ztratil už před třemi lety. Majitelé se s jeho ztrátou již smířili a ani nedoufali, že by ho ještě někdy viděli. Jak ale byli překvapeni, když zjistili, že se jejich chlupáč normálně sbalil a odstěhoval se do státu Queensland, což je asi 4000 kilometrů daleko.

Jak kocour zvládl tuto vzdálenost, není zatím nikomu známo. Místní média spekulují, že Clyde zřejmě naskočil na nějaký automobil a nechal se dovézt až do svého nového bydliště. Ujít trasu pěšky a přežít v divočině údajně neměl šanci. Jeho současná majitelka se však musela odstěhovat, a tak Clyde zamíří letadlem za svými původními majiteli do Tasmánie. To už ale bylo organzováno dvounožci.

Podobný odvážný kocour se podle agentury Famous objevil i v Anglii. Samson ze skotského Penicuiku urazil 770 kilometrů, aby se dostal do Plymouthu na jihozápadním cípu Anglie. Samsona nalezli v Anglii po roce od oznámení jeho ztráty a identifikován byl jen díky čipu ukrytému pod kůží. "Nejdivnější na tom je, že nesnáší cestování autem, vždycky mu bylo hrozně zle, takže si nedokážu představit, že by jel autem," dodala jeho majitelka Mary Jansenová pro BBC.


Já sama znám takového psa. Ne, že by se stěhoval od svých pánů, ale prokazatelně ráno vyráží na dlouhé výlety městskou dopravou a odpoledne se zase autobusem vrací domů. Jistě je to pes geniální a kdybych to neviděla na vlastní oči, nevěřila bych. Simona

Znáte ze svého okolí podobný příběh?

Reklama