Návrat do minulosti

f1.jpgAneta Chroustová je úspěšná česká Youtuberka, která se věnuje módě, kosmetice, cestování či vaření. Je to zkrátka mladá žena, která má šmrnc. Možná byste do takové slečny netipli, že nejraději má detektivky nebo knihy s těžkou tématikou druhé světové války a holocaustu. Dle jejích slov jí tyto knihy ji vždy připomenou, jak dobře se v dnešní době máme. Zaujala ji například kniha Dívka v zeleném svetru od Knih Dobrovský, protože je jiná než ostatní knihy s touto tématikou. Pod příspěvkem s doporučením na tento titul se v komentářích rozvinula zajímavá diskuse a Anetiny sledující si začali mezi sebou doporučovat knihy s podobnou tématikou. Nebude to tedy jen Aneta, kdo k tomuto vážnému tématu tíhne. Zmíněná kniha Dívka v zeleném svetru vypráví příběh židovské rodiny, která se naopak do koncentračních táborů nedostala, zato se musela skrývat v kanálech bez světla a mimo jiné bránit jídlo před krysami. Zelený svetr byl jakýmsi talismanem pro tehdy osmiletou dívenku, která příběh vypráví. Knížka přináší čtenářům reálné svědectví hrůz tehdejší doby a neskutečný příběh o životě v kanalizaci.

Napětí do poslední chvíle

f2.jpgPodzim má velmi ráda influencerka a herečka Mariana Prachařová. Znamená pro ni mimo jiné zavrtat se do postele, číst si a zapálit si voňavou svíčku. Za ideální knihu do podzimních dní považuje Seznam hostů.  To o Marianě napovídá, že má ráda napětí. Kniha totiž čtenáře zavede na ostrov u irského pobřeží, kde se chystá svatba jako ze žurnálu. Vše je dokonale naplánované – šaty od návrháře, luxusní výslužka, odlehlé místo či speciální whisky. Věci se začnou odchylovat od původního plánu, kdy se na svatbu připlete žárlivost a staré křivdy Zdá se, že dokonalá svatba je zničená, to však svatebčané ještě netuší, že budou muset čelit něčemu daleko horšímu. V průběhu veselky je totiž nalezeno mrtvé tělo. Pokud se chcete nechat vtáhnout do napínavého děje, stejně jako Mariana, navštivte prodejny Knih Dobrovský.

Přátelství nadevše

Markéta Frank je nejen úspěšnou influencerkou a blogerkou, ale také maminkou. Na svém profilu se často věnuje módě, cestování nebo každodenním aktivitám. Zejména mezi dámským publikem se stává stále více oblíbenou. Podle usměvavých fotek by člověk jen těžko hádal, že ji fascinují knihy s těžším tématem židovské problematiky. O knize Mé přítelkyně z Ravensbrűcku se do popisku vyjádřila, že se jedná o jeden z nejsilnějších románů, který četla. Titul vypráví o osudech čtyř žen, které jsou během 2. světové války vězněny v pracovním táboře a jejich jedinou radostí a nadějí je přátelství. Emoce v tomto silném příběhu umocňují i básně polské spisovatelky Grażyny Chrostowské, která si zmiňovaným táborem sama prošla.

ba.jpg

Reklama