Ne nezbláznili jsme se. Pobyty zde rozhodně nejsou jen o pití léčivých pramenů, léčebných procedurách a procházkách po kolonádách, ale na své si zde přijde opravdu každý, rodiny s dětmi nevyjímaje. 
5f6c8373dd477obrazek.png
Hévíz je unikátní především díky léčivému termálnímu jezeru o ploše 47 500 m2, které je největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem světa a koupání v něm je díky jeho teplotě velmi příjemným zpestřením a atrakcí pobytu kdykoliv.

V letních měsících je přímo u jezera otevřen bazén pro děti do 12 let. Nejenže se mohou do sytosti vyřádit ve vodě, ale jakmile začnou mít dlouhou chvíli, mohou se u bazénu zapojit do zábavných animátorských programů a zkusit si tak například vodní gymnastiku, své plavecké dovednosti nebo hry s rozličným vodním náčiním. Většina hotelů v Hévízu pak celoročně provozuje bazény různých velikostí a atrakcí. Zvolili jste pro pobyt hotel bez bazénu, apartmán či ubytování v soukromí? Žádný problém, hotely vám za malý poplatek umožní do svých bazénů vstup kdykoliv během dne.

Vedle koupání si můžete společně užít zábavu na řadě dětských hřišť, stejně jako se vydat k vykopávkám. Jen pár kilometrů od Hévízu se nachází Adventure park s 35 hřišti různých úrovní, lukostřelbou, minigolfem nebo pétanquem. Během léta neexistuje v Hévízu v podstatě víkend, kdyby se přímo v centru nebo u vstupu do muzea Egregy nekonal pro děti nějaký program. Ať už jsou to různé lidové hry, loutková představení nebo různá hudební představení. Samozřejmou součástí programu jsou i stánky s řemesly.

Jen 6 km od Hévízu se rozprostírá Národní park Balatonfelvidék s největším jezerem střední Evropy – Balatonem. Zcela k dispozici jsou vám nejen místní pláže, ale můžete si naplánovat výlet lodí, užít si yachting, windsurfing nebo si půjčit tolik populární paddle board.
5f6c838dc5da8obrazek.png
Pokud jde o ubytování, rozhodně nebudete mít malý výběr – v celém městečku je k dispozici celkem 10 000 lůžek, od ubytování v soukromí až po pětihvězdičkové hotely za velmi atraktivní ceny. Nouze zde není ani o nejrůznější restaurace a útulné hospůdky stejně jako kavárny a cukrárny, kde můžete ochutnat speciality místní kuchyně i víno z místních egregyských vinic.

Tak co říkáte? Léto v Maďarsku je velmi příjemné s nejstálejším teplým počasím od července do srpna, přičemž průměrné letní teploty se zde pohybují mezi 20-30°C.

Reklama