samsonite

Blíží se čas dovolených a vy opět řešíte otázku, do čeho si zabalíte? Loňskou dovolenou jste přečkali se starým kufrem, ale na letošní byste rádi vyrazili s novým? Otázka zda koupit značkový či neznačkový je opravdu složitá. Značkový x neznačkový vždy neznamená drahý x levný. Poradíme vám, jak si vybrat nový kufr, k čemu přihlédnout a co je pro výběr nového kufru nejdůležitější.

Jakou velikost?

samsoniteVýběr velikosti kufru se odvíjí od účelů, kterým má sloužit. Jestli hledáte kufr na krátké služební cesty, zvolte typ z kategorie business nebo klasický kufr vhodný na kratší cesty v délce 2-3 dny (velikost kufru max. 55 cm na výšku). Tato zavazadla je možné si vzít i na palubu letadla, čímž ušetříte čas při odbavení i čekání na zavazadlo při příletu.
Pokud plánujete rodinnou dovolenou, vybírejte z větších kufrů např. 70-82 cm, kam se vejde vše, co potřebujte vy i vaše rodina. Myslete však na váhový limit zavazadla, abyste neplatili za nadváhu. Pokud jste čtyřčlenná rodina s malými dětmi, určitě budete potřebovat nejméně 2 kufry, pokud máte odrostlejší potomky, kteří si potrpí na svůj vlastní styl, dopřejte každému členovi rodiny vlastní zavazadlo a vyhněte se tak příplatkům za překročení povolené váhy. Na www.samsonite-kufry.cz najdete obrovský výběr kufrů od 50 do 82 cm.

Co znamená expandabilní?

Pokud jedete do zahraničí na nákupy, hledejte expandabilní zavazadla. Jedná se o rozšiřovatelná zavazadla, která můžete dle potřeby rozšířit až o 5 cm nebo opět zúžit díky druhému zipu vedoucímu po obvodu celého zavazadla.

Jaký materiál?

Nevíte, jestli si vybrat skořepinový kufr, textilní nebo některou z nových technologií? Skořepina tzv. ABS je asi nejoblíbenější materiál. Oproti dřívějším skořepinovým jsou dnešní samsonitezavazadla lehčí. Váha totiž byla dříve nejslabší stránkou skořepinových zavazadel. Jsou odolná proti poškození, ale raději na nich nešetřete a kupte si značkové zavazadlo se zárukou. Značky jako Antler nebo Samsonite nabízejí na www.samsonite-kufry.cz kvalitní skořepinová zavazadla již od 3.000 Kč.
Pokud zvolíte značkové textilní zavazadlo, nemusíte se bát poškození. Dnešní materiály jsou vodoodpudivé, pevné a velmi odolné. Oproti skořepinovým zavazadlům nabízejí možnost expandabilních typů, lepšího vnitřního uspořádání a čelních kapes, které jsou vhodné pro uložení často používaných věcí.
Pro milovníky moderních technologií jsou zde zavazadla vyrobená např. z polykabonátu, který se vyznačuje vysokou flexibilitou s extrémní odolností a minimální váhou. Zavazadla s využitím nových technologií jsou dominantou značky Samsonite, která je leadrem na trhu se zavazadly a každý rok přináší nové technologie. Jistě vás okouzlí řada Cosmolite nebo Pixel Cube, které neurazí ani toho nejzasvěcenějšího odborníka na design. Jak správně usuzujete, tato moderní zavazadla mají vyšší pořizovací hodnotu, ale jistě vám to navrátí díky skvělým uživatelským vlastnostem. S výraznou slevou je nyní můžete pořídit na www.samsonite-kufry.cz.

2 nebo 4 kolečka?

Modely „upright“ jsou zavazadla se 2 kolečky. Jsou vhodné pro najíždění na rampy, obrubníky a pro zvládnutí složitějšího terénu. Zavazadla se 4 kolečky otočnými o 360° se nazývají „spinner“. Jejich snadnou manipulovatelnost oceníte na přeplněné ulici nebo letištní hale, kde snadno prokličkujete mezi lidmi. Můžete jej vést vedle sebe nebo před sebou, ale také táhnout za sebou jako upright.
Při výběru zavazadel věnujte kolečkům zvláštní pozornost. Zeptejte se na ložiska, materiál koleček a jejich odolnost. Kufr, který bude mít poškozená kolečka, je těžko ovladatelný.

Záruka

samsonite

Koupi zavazadla berte jako dlouhodobou investici. Kvalita se vám vyplatí, jelikož značková zavazadla mívají mnohaletou záruku, na rozdíl od těch neznačkových, které sice koupíte za 1000 Kč, ale po jedné dovolené jsou na odpis. Pokud zvolíte značkové zavazadlo např. Samsonite, máte na ně 10 let záruku, včetně kvalitního servisu. Pokud tedy dojde k poškození některé části, profesionální servis vám dodá náhradní díl a kufr opraví. Antler poskytuje až 7 let záruku. Značková zavazadla vám tak budou sloužit několik let.

Největší výběr značkových zavazadel za zvýhodněné ceny najdete v e-shopu, který se na zavazadla specializuje www.samsonite-kufry.cz. Najdete zde veškeré informace, které ke správnému výběru zavazadla potřebujete a pokud si přece jen nebudete vědět rady, rádi vám poradí zkušení odborníci.

Reklama