Jako téměř každá žena se ráda líčím a moc mě to baví. Někdy ráda experimentuju, jindy zase vsadím na klasiku, jako jsou například oční linky. Ač jsem se vždy velmi snažila, výsledek byl většinou spíše úsměvný. Jak ale nakreslit perfektní linku?

V běžný pracovní den mi postačí pouze řasenka, pudr, zdravíčko a lesk na rty, ale občas mám náladu se trošku přikrášlit a zvolím něco náročnějšího. Oční linky se hodně líbí, ale vytvořit takovou dokonalou čáru je někdy velké umění. Vždy se mi tak klepala ruka, že má linka vypadala, jako by jí projelo minimálně 220 voltů, navíc jsem vždy „chytla nerva“ a to, co jsem nalíčila, zase rychle odlíčila. Ptala jsem se tak svých kamarádek, jak to mají ony s touto klasikou, a ve většině případů jsou na tom stejně jako já - výsledný efekt nelichotivý. Tak jsem vyrazila za svou kamarádkou, vizážistkou Hanoa Moa, která je odbornicí na slovo vzatou, a ta mi poradila jak si správně linku nalíčit.

Přijela jsem samozřejmě nenamalovaná a první, co bylo, tak mi Hanka dokreslila obočí, které je základ, ale o tom jste už mohly číst minule a rozhodně se k dokreslení obočí ještě v budoucnu společně s vizážistkou dostaneme. Hanka nejdřív chtěla vidět, jak si sama nalíčím linku. Vzala jsem štěteček, namočila do speciální barvy na oční linky a začala „kouzlit“.  Podle mě si mi dost povedla, Hanka se na ni podívala a začala se smát, takže asi měla jiný názor, který mi následně potvrdila.

1

Největší chybou byl především tvar linky. Hanka mi řekla, že mám převislé horní víčko, proto by čára neměla být rovná, jako jsem si ji udělala, ale měla by jít vzhůru. Takhle pohled prý působí velmi smutně. Vždy je dobré si představit pokračující spodní linii řas, která by šla do ztracena, a tam udělat tečku, kam budeme linku směřovat. Linka by neměla mít po celé délce stejnou tloušťku, ale na začátku oka má být tenoučká, téměř neviditelná, a těsně před středem pohyblivého víčka se bude rozšiřovat. Tak váš výraz dostane jiný náboj a oko opticky zvětší.

3

4

Hanka mi oko odlíčila a ukázala mi, jak vypadá správně namalovaná linka. Musím říct, že rozdíl je to veliký.

Chcete vidět, jak dopadlo finále? To se dozvíte na další straně.


5

7

Potom, co mi vysvětlila mé chyby při líčení, jsem měla za úkol na druhé oko nalíčit linku, kterou mi Hanka ukázala. Jsem holka snaživá, vytvoření obdobné čárky mi zabralo pár minut, ale ve finále jsem musela uznat, že se mi kupodivu docela vyvedla, i Hanka souhlasila.

11

Pro ještě větší otevření očí mi Hanka doporučila dokreslit linku i do spodní části řas.

10

A tradáááá, zde je výsledek mého snažení a učení, jsem naprosto nadšená! Ale musím ještě hodně cvičit, abych své vlastnoručně namalované linky dotáhla naprosté dokonalosti.

Ještě jsem se Hanky zeptala otázky, které mě zajímaly:

Hani, jak tedy správně na linky? Co je nejdůležitější?
Rozhodně je to kvalitní štěteček, kvalitní linky, ať už je to fixa, nebo jsou to gelové linky, které jsou super, že se neobtisknou, takže pro začátečníky určitě jednoduchá varianta. Důležité je předtím si připravit to víčko, dát si tam buď trošku korektoru a přepudrovat to, čímž vytvoříme základ, nebo použít bázi pod oční stíny samotnou. Ta prodlouží trvanlivost té linky a zabrání tomu aby se rozmazala.
Některé ženy si myslí, že jim linky nesluší, což není pravda, ty sluší všem. Jen se musí udělat správně. Linky jsou vlastně takový fígl pro zhuštění řas, což vážně sluší opravdu každé. Pokud chci, aby linka byla nenápadná, kreslím ji přímo ke kořínkům řas, nesmí hlavně být příliš tlustá!

Já nejčastěji používám fixu, nebo takové ty tekuté linky, ale kdyby sis měla vybrat ty, fixa, nebo štěteček?
Určitě štěteček, ten bych doporučovala i začátečníkům, zvolte spíše zkosený a měkký. Díky němu totiž máte větší stabilitu v ruce, linka pak není roztřepaná. Když máte například tekuté oční linky a vyvíjíte větší tlak na ten štěteček, tak to skáče a čára pak není pravidelná, navíc dlouho schnou.

A co vy, také se vám líbí oční linky? Líčíte si je?

Čtěte také:

Reklama