Takto vypadalo sobotní ráno na pražském Vyšehradě. Česko (i Slovensko) čtou a chtějí se tváří v tvář setkat se svými oblíbenými autory. Do Prahy, kde se HumbookFest konal, dopravili ty mladší návštěvníky rodiče. Aby nejeli přes celou republiku (případně ze Slovenska) sami. Palec nahoru za jejich ochotu vstávat o víkendu v časných hodinách, aby splnili přání svých ratolestí. V ukázněné frontě panovala radostná nálada a to i díky organizátorům, kteří pro ukrácení chvíle rozdávali program a vyptávali se účastníků, na koho se těší nejvíce.
HumbookFest 2018, foto: Matěj Hošek
Ačkoliv většina spisovatelů o sobě tvrdí, že jsou introverti, během besedy se čtenáři to tak rozhodně nevypadalo. Sál burácel smíchy díky živým a vtipným odpovědím.
HumbookFest 2018, Baru Votavová, Albatros Media
Stánek, kde se prodávaly knihy, byl v neustálém obležení mladých čtenářů.
HumbookFest 2018, foto: Matěj Hošek
HumbookFest 2018, Baru Votavová, Albatros Media
Estelle Maskame (na fotografii uprostřed) začala psát ve třinácti letech. Svoje počiny publikovala na sociální síti a vytvořila si tak čtenářskou základnu. Ve svých jednadvaceti letech má mimo jiné za sebou úspěšnou trilogii, která vyšla i u nás. Na festival přijela se svou maminkou, jež ji v psaní od začátku podporuje.
HumbookFest 2018, Baru Votavová, Albatros Media
Program festivalu probíhal ve dvou velkých sálech a ve workshopových místnostech. Řada návštěvníků toužila mít kouzelnické schopnosti, aby mohla být aspoň na dvou místech zároveň.
HumbookFest 2018, Baru Votavová, Albatros Media
Závěr akce patřil Karlu Kovářovi, jenž jako známý youtuber vystupuje pod přezdívkou Kovy. Během příjemné hodinky představil svoji knihu Ovšem a trpělivě odpovídal na dotazy návštěvníků. Třešničkou na dortu pak byla autogramiáda tohoto sympatického mladíka, jenž to má v hlavě srovnané a dokáže své myšlenky poslat srozumitelně dál. Co vám budu povídat? Vystála jsem si tu frontu taky...
HumbookFest 2018, Baru Votavová, Albatros Media

Tak pěkné podzimními dny a ať v nich máte čas na dobrou knihu.

P. S. V nejbližších dnech vám nabídneme rady a tipy pro všechny, kteří by chtěli také zašít psát. Prozradili nám je samotní autoři úspěšných knih.

Foto: Baru Votavová, Albatros Media a Matěj Hošek.

Přečtěte si také: 

Reklama