drive

Chlapečku, já toho o zipech vím stokrát víc než ty, chtělo se mi zařvat, ale místo toho jsem na něj udělala neslušný posunek. Řidičkám možná došlo, o jakém zipu asi bude řeč. Ano, je to nepsaný zákon přednosti v jízdě, kdy řidiči na hlavní (u nás zatím dobrovolně) pouští střídavě řidiče z vedlejší v zájmu urychlení provozu. 

Do takového zipu jsem se dostala nedávno. Pustila jsem řidičku z vedlejší, ale hned se mi tam neomaleně nacpal další řidič a vehementně se dožadoval přednosti. Kdyby udělal omluvné gesto, možná bych o tom i uvažovala, ale tenhle byl drzý, třeskutě sebevědomý a zřejmě po ránu nenaladěný. To mi došlo ve chvíli, kdy se za mě zařadil a já ve zpětném zrcátku pozorovala jeho agresivní gestikulaci.

Dojel mě na červenou a už si rozepínal pásy, že vystoupí. Zachránila mě oranžová a já se rozjela. Vehementně mě následoval a stále něco mlel pantem. Blikla další červená.

Chlap si opravdu odepnul pásy, vystoupil z auta a hnal se na mě. Pohotově jsem si zamkla dveře zevnitř a čekala, co se bude dít. Přiřítil se k autu, drapl za kliku, div ji neurval, a zařval: „Ty nevíš, co je to zip, krávo?“ Poslala jsem ho někam. Praštil pěstí do okénka a naštvaně odkvačil.

To by mě zajímalo, co by udělal, kdybych se nemohla zamknout. Dal by mi pěstí? Je to docela možné. Dostala jsem celkem strach, protože mi byl stále v patách. Napadla mě hrůzná varianta, že mě bude pronásledovat až do cíle, kde budu nucena vystoupit. Rozbije mi ciferník, začala jsem se bát.

Naštěstí ho to buď přestalo bavit, nebo se dostatečně vyvztekal a odbočil jiným směrem.

Ani nevíte, jak se mi ulevilo.