„Když se nad tím opravdu hluboce zamyslím, tak přesto, co se poslední dobou děje, Vaška miluju. První roky manželství byly skvělé, ale asi před půl rokem se to celé nějak pokazilo. Cokoli najednou udělám, je špatně. Přitom si nemyslím, že bych své chování nějak změnila,“ tvrdí Jitka.

63b402f212c09obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Ta s nadsázkou říká, že jí manžel vyčítá i vzduch, který dýchá. Hádky jsou na denním pořádku a jejich původcem je v drtivé většině případů Václav.

„Je hrozně podrážděný, přijde mi, že mu leze na nervy jen samotná moje přítomnost. Když uvařím, je to špatně, protože jsme se mu zrovna netrefila do chuti. Když neuvařím, je to taky špatně, protože chodím z práce dřív než on, a tak čeká, že bude mít po příchodu domů teplou večeři. Je vzteklý, když někde nechám něco ležet a hned to neuklidím na své místo. Přitom jeho věci se válejí úplně všude. Když jdu posedět s kamarádkami, tak mám pak na talíři, že se pořád někde tahám. A když dlouho nikam nejdu, slyším, že doma pořád jen zacláním. Chová se prostě hrozně. Jako kdyby ke mně měl nepřekonatelnou averzi,“ popisuje Jitka.

Žena si doma několikrát chtěla vážně promluvit, ale s jejím mužem to moc nejde. Ze všech konverzací na téma jejich vztahu a jeho budoucnosti utíká.

„Mnohokrát jsme mu říkala, že když jsem tak strašná a dělám všechno špatně, tak ať se se mnou rozvede. On o tom ale nechce ani slyšet. Podle mě prostě neumí udělat zásadní rozhodnutí, nechce si dělit majetek, stěhovat se apod. Nebo že by mě snad přeci jen pořád miloval? Já ten zásadní krok taky udělat nechci. Pořád tak nějak doufám, že je to jen dlouhá ponorka, která přejde,“ uzavírá Jitka.

Zdroje: respondentka Jitka

Čtěte také: