Vladěna pracuje jako řadová úřednice v bance. Bydlí sama ve svém bytě na okraji Prahy a nedaleko odtud i pracuje. Žije docela obyčejný život, v očích mnohých snad až příliš samotářský. „Nikdy jsem nebyla úplně společenský typ. Mám ráda knížky, filmy, občas divadlo nebo kino, ale na bujaré večírky a hlasitou zábavu mě neužije. Do společnosti chodím spíš výjimečně,“ svěřuje se. Právě její neochota bavit se byla občasným důvodem sporů mezi Vladěnou a jejím exmanželem. „Viktor mi to trochu vyčítal. Vadilo mu, že s ním nechci chodit na večeře se známými, které obvykle končily nad ránem v některém z barů. Ani na jednu z našich čtyř dovolených jsme nejeli sami. Pokaždé chtěl, aby s námi jel ještě někdo další, protože je to zábavnější," vypráví Vladěna.

Začaly mi tikat biologické hodiny

Zpočátku se snažila vyhovět a svému muži vycházela maximálně vstříc. „Zamilovala jsem se do něj úplně bláznivě na jedné pracovní akci. Do té doby jsem na lásku na první pohled nikdy nevěřila, jenomže mně se to najednou stalo! Brzy poté jsme spolu začali chodit a po pěti úžasných měsících se vzali. Po dalších čtyřech mi došlo, že to byla chyba. Mně začaly tikat biologické hodiny a zatoužila jsem po dítěti, Viktor chtěl cestovat, bavit se a užívat života. Alespoň tak to prezentoval s tím, že s dítětem takový život končí,“ vzpomíná Vladěna. „I díky našemu věkovému rozdílu, který byl zrovna v tomto období asi nejvíc znát, jsme se každý ocitl úplně jinde. Viktor mařil moje plány, já brzdila jeho. A přestože láska mezi námi nevyprchala, domluvili jsme se nakonec, že půjdeme od sebe.“

kino-seznam.jpgFoto: Shutterstock

Dvakrát jsem se spálila

Vladěna se z rozvodu dlouho vzpamatovávala. Vše proběhlo hladce a ona chápala, že jejich manželství pro ni nemělo potenciál, přesto jí bývalo smutno a trápila se. „Já měla Viktora opravdu ráda. Tak nějak iracionálně, ale řekněte, může být láska vůbec racionální?“

Po víc jak roce se konečně začala cítit lépe a věděla, že je čas začít hledat dál. Přála si potkat muže, který bude mít s Viktorem podobný smysl pro humor, dokáže ji rozesmát i obejmout ve správnou chvíli, ale na rozdíl od bývalého manžela bude chtít založit rodinu. „Dvakrát jsem se spálila. Poprvé mi bylo jasné skoro hned, že Martin nebude ten pravý, ale u Karla jsem chvíli věřila, že by to mohlo vyjít. O dítěti jsme už i mluvili a začali plánovat společnou budoucnost, když jsem přišla na jeho nevěru. Prý jednorázovou, jen díky alkoholu na kamarádově oslavě, ale pro mě to znamenalo konec. Vždyť pokud je mi nevěrný už před manželstvím a dítětem, jak by to asi vypadalo později?“ vypráví Vladěna.

Skončili jsme spolu. Nejenom v kině…

Není to tak dávno, co se Vladěna s Karlem rozešla. „Na jaře jsem na jeho nevěru přišla, na konci dubna se odstěhoval. Bylo mi to líto, bylo mi smutno, ale vlastně nijak extrémně. Se stýskáním po Viktorovi to mělo pramálo společného,“ srovnává. „Květen byl ještě takový nijaký, ale na června už mi zase bylo hej. Dokonce jsem si zašla po hodně dlouhé době do kina a tam se to stalo. Potkala jsem Viktora. Na filmy jsme vždycky měli podobný vkus. Sice jsme měli sedět každý jinde, ale protože sál byl poloprázdný, nakonec jsme skončili spolu. A nejenom v kině,“ přiznává Vladěna.

Rozvod prý byla velká chyba

„Od té doby zase randíme. Cítím se na dvacet, jsem znovu zamilovaná. Viktor mi opět hezky nadbíhá, dvoří se mi, nosí květiny. A nedávno mi řekl, že rozvod byla velká chyba. Vyznal mi lásku, tvrdil, že po mně žádnou další pravou nenašel, a dokonce změnil i názor na dítě. Prý tak do roka by chtěl miminko… Já ale nevím. Na jedné straně cítím, jak moc bych zase chtěla vedle Viktora usínat v manželské posteli, na té druhé jsem realista. Za rok mi bude 42, věk, kdy nemusí být jednoduché počít. Navíc se bojím, že si to Viktor zase rozmyslí… Je mladší, stále svůj, veselý, a tak nějak neukočírovatelný. Nevím si vůbec rady. Mám znovu vstoupit do stejné řeky?“ uzavírá Vladěna.

Čtěte také:

Zdroj: příběh čtenářky, úprava textu autorka