Svého času jsem měla dost problém najít v sobě sílu k tomu, abych se rozvedla. Byla jsem, ne dlouho, prostě přesvědčená, že od manžela nemohu odejít, protože se s dětmi neuživím sama.

Také jsem v tom přesvědčení byla notně podporovaná opatrnou maminkou i manželem samotným

 Manželství bylo ale neúnosné a tím, že jsem netušila, jak z toho ven, jsem se dost psychicky napínala. Až tak, že jsem začala omdlívat prakticky na požádání.

Můj lékař mi doporučil pana doktor Moravce.

Byl to klasický psycholog. Povídala jsem si s ním o svém problému a on hovořil zase se mnou snad o všem.

Jednou z jeho metod, hned zpočátku bylo, že mě položil a pravil, že mám odpočívat. Dívala jsem se na nějaký obrázek a on něco říkal, už nevím co.

Bylo neskutečně příjemné, nespala jsem, byla jsem při vědomí. Žádná hypnóza.

Přesto, když se mě zeptal, co teď vidím, naprosto zřetelně jsem viděla velké prostranství, louku, nebo pole, pak les a v tom zády člověka v dlouhém plášti a klobouku. Celé to bylo pochmurné, ale z toho pochmurně nebylo vůbec.

Když jsme toho nechali, ptal se mě, jestli znám nějaké obrazy.

V té době jsem jich moc neviděla. Řekla jsem mu že ne, a proč se ptá a on mi řekl, že to, co jsem viděla se nápadně podobá jednomu moc známému obrazu.

Později jsem ho opravdu někde zahlédla. I když jen reprodukci a byl to on. Nevím, jak jsem k němu došla. To ale podstatné není, ač nad tímčasto přemýšlím..

Důležité je, že později mi nasadil nějaké homeopatikum, které jsem si dávala pod jazyk.

Prakticky na něho nikdy nezapomenu. Byla jsem pak jako Lvice (doslova vlastně). Vůbec dodnes nechápu, jak jsem mohla být tak hloupá.

Nevím jak to udělal, ale moc mi pomohl.

Reklama