rovnatka

Už jste o tom slyšeli? Revoluce v problematice rovnátek je tady. Rovnátka zezadu! Mnoho se o tom teď mluví, a protože těch, kteří by potřebovali poněkud narovnat úsměv, je mnoho, Žena-in se zeptala za ně.

Zdá se, že všechno je vyřešeno. Estetický problém u normálních rovnátek namnoze zlobí i přes obrovskou osvětu kolem jejich nošení.

Některé děti a dospívající mládež mají přece jen pocit, že úsměv plný drátků není to, čím by chtěli zapůsobit na opačné pohlaví. Neviditelná rovnátka by mohla tento problém řešit.

Jsou umístěna na zubech zezadu, tedy naprosto nejsou vidět. A je po starostech!? Ne tak docela.

Za všechny, kteří takto uvažují, a za rodiče dětí, které mají problém, jsem se zeptala v ordinaci pana doktora Kocmana na Praze 1.

„Je to samozřejmě u mnoha lidí problém estetický a pravdou je, že rovnátka umístěná a vyrobená tímto principem řeší jejich viditelnost. Úplně bez obtíží pro nositele nejsou ale ani tato. Jde o to, že rovnátka fixovaná ze zadní strany zase pochopitelně zmenšují prostor pro jazyk nositele. Tím se může jednak stát, že nositel často hůře vyslovuje, a také jsou tady obrovské nároky na hygienu.

Problém bývá také ve schopnosti taková rovnátka nosit. Logicky větší problém někdy působí spodní zuby. Jazyk máme prakticky stále položený na rovnátkách, což někomu prostě skutečně vadí. Jinak je ale stále větší procento těch, kteří si nakonec zvyknou.

Co se týče ceny „neviditelných rovnátek“, samozřejmě je tady rozdíl. Tato rovnátka jsou vyrobena ze zlata, tedy pochopitelně jsou dražší.

Existují ještě rovnátka safírová, která jsou sice umístěna zepředu, ale vidět rovněž nejsou, pro jejich drobnou konstrukci.

Vhodnost, či nevhodnost neviditelných rovnátek musí posoudit až protetik a je to případ od případu. V zásadě lze říci, že tam, kde jsou rovnátka zepředu, by měla jít i zezadu, až na výjimky, kterých tolik není. Ale jak říkám, je to i o nositeli, a ne každý to snese“, řekli pro ženu-in v ordinaci pana doktora Kocmana.

Cena je pochopitelně úměrná faktu, že jde o novinku a také práci

Zatímco klasická rovnátka drátková vás přijdou přibližně na 750 euro, rovnátka keramická, která jsou sice zepředu, ale jsou mnohem méně, vidět se pohybují kolem 900 euro.
Rovnátka Inkognito, tedy neviditelná, jsou okolo 6 000 euro a například safírová rovnátka jsou za 980 euro za jednu čelist.

Reklama