Doba, kdy byla cesta ke krásnému úsměvu dlážděna bolestmi, je již díky moderním technologiím naštěstí historií. Právě technologie se postaraly o vznik revolučního systému, který dokáže narovnat zuby v jakémkoli věku.

Tím inovativním systémem jsou rovnátka Invisalign, která jsou vyrobena z hladkého a průhledného plastu, proto se jim přezdívá „neviditelná rovnátka“. Během léčby se s nimi můžete usmát, aniž by kdokoli zpozoroval, že nějaká rovnátka máte nasazená. Další velkou výhodou je fakt, že se s jejich pomocí dá léčit nejrůznější vady chrupu.

ro.jpg

Jak rovnátka Invisalign fungují?
V první řadě se vytvoří 3D model chrupu pacienta, podle kterého se následně vyrobí nasazovací plastové fólie na míru. Předem naplánované pohyby zubů v jednotlivých krocích vyžadují speciálně vytvarované fólie, které budete přibližně po jednom až dvou týdnech vyměňovat.

Podmínkou pro úspěšnou léčbu, na jejímž konci budou dokonale rovné zuby, je nosit fólie minimálně 22 hodin denně. Naštěstí je nošení bezbolestné a plastové fólie v ústech téměř nepřekáží. Rovnátka tak budete sundávat především při jídle. Samozřejmě, když budete rovnátka sundávat častěji, tak se logicky protáhne doba léčby.

Žádná omezení v jídle
Dalším benefitem je fakt, že tento způsob léčby vás nebude nijak omezovat v tom, co jíte. Vzhledem k tomu, že rovnátka jednoduše vyndáte, tak není problém jíst cokoli, na co máte právě chuť. Výjimkou nejsou ani křupavá jídla, oříšky nebo jiné tvrdší pochutiny.

Na rozdíl od fixních rovnátek nemusíte mít strach, že vám zbytky jídla uvíznou za drátky či zámečky, proto se v naprostém klidu najíte i v luxusním podniku. Pouze si na rovnátka Invisalign dejte pozor, ať je po jídle nezapomenete v restauraci na stole. Před opětovným nasazením fólie si vždy poctivě vyčistěte zuby. To je v podstatě jediné, co musíte, pochopitelně kromě pravidelného nošení, udělat.

Zároveň se nemusíte obávat komplikací spojených se zubní hygienou, které jsou běžné u jiných typů rovnátek a mohou vést až ke vzniku zubních kazů. Neviditelná rovnátka jsou skvělá právě v tom, že při čištění zubů nijak nepřekáží.

Rychle viditelné zlepšení
Pravidelné kontroly u ortodontisty jsou pouze jednou za 3 měsíce, což jistě ocení především hodně zaměstnaní lidé. Například u fixních rovnátek se kontroly provádějí přibližně jednou za 6 týdnů. K tomu je ještě nutné počítat s neplánovanými návštěvami ordinace z důvodu nutných oprav uvolněných kroužků, upadlých zámečků a tak dále. Nic z toho s neviditelnými rovnátky opravdu nehrozí.

A protože se fólie nosí 22 hodin denně, na zuby tak jemný tlak působí téměř neustále. Díky tomu je zlepšení vidět už za pár měsíců. Rychle viditelné výsledky jsou také skvělou motivací k zodpovědnému nošení rovnátek v dalších fázích léčby.

Když se bude léčba od začátku vyvíjet podle původního plánu, váš úsměv může být dokonale srovnaný už za 9 měsíců. Počet plastových fólií a celková doba léčby je úměrná vadě chrupu, která vás trápí, a také tomu, jak poctivě rovnátka nosíte. Vaše disciplína tak přímo ovlivňuje konečný výsledek.

Reklama