rovnátka

Křivé zuby trápí mnoho lidí. Řešíme tento problém u dětí, když se jim zuby prořezávají a rostou křivě, ale i v dospělém věku, kdy jsme nápravu v dětském věku zanedbali.
Jaké jsou dnes možnosti? Oslovili jsme odborníka z Erpet Medical Clinic, zubní klinikou, se kterou spolupracujeme. Na naše otázky nám odpověděl MUDr. Štěpán Slezáček, zubní lékař a specialista, ortodontista.

Křivé zuby v dospělém věku: Rovnátka nebo korunky?
Určitě rovnátka. Pokud jsou zdravé zuby křivé, musí se obrousit tak, aby se mohla zhotovit rovná korunka.

Je možné si nechat rovnat zuby formou rovnátek v každém věku?
Ano, je to možné, věk není limitujícím faktorem, rozhoduje, zda jsou zdravé zuby a dásně.

Mohou se na vaší kliniku na rovnátka objednat i školní děti?
Ano, mohou.

Jaká rovnátka vaše klinika nabízí?
Klasická ´fixní rovnátka z přední strany zubů, kovové i keramické zámky, „neviditelná rovnátka „ Orthocaps

Jaké jsou nové trendy v tomto odvětví?
Přechod k aparátům typu Orthocaps, keramickým zámkům, rozšíření spolupráce s dalšími obory (implantologie, protetika, čelistní chirurgie).

rovnátka

Ke komu se můžeme na vaší klinice na rovnátka objednat?
Určitě můžete ke mně

Přispívá na rovnátka zdravotní pojišťovna? Pokud ano, v jakém případě?
Pojišťovna hradí práci (kontroly, rentgeny, otisky apod.), takže záleží, jak dlouho trvá léčba. Pacient si doplácí za materiál. Rozpočet na materiál ortodontista spočítá každému ještě před zahájením léčby.

Co jsou „neviditelná rovnátka“, co si pod tím máme představit?
Rovnátka Orthocaps jsou vyndavací průhledné foliové dlahy, které se vyrábějí individuálně pro každého pacienta. Celý proces probíhá tak, že se pošlou otisky pacienta do Německa, tam se udělají digitální modely čelistí a podle nich se zhotoví celá sada těchto dlah, které mají za úkol vyrovnat zuby. Tyto dlahy pak dostane od svého lékaře pacient. Pacient tyto dlahy nosí jak na noc, tak i na den, vyndává si je pouze na jídlo a čištění zubů. Výhodou tohoto systému je, že tato rovnátka opravdu nejsou vidět, nevýhodou zůstává, že je nelze použít na všechny vady (to by měl rozhodnout ortodontista, zda je tento aparát vhodný pro danou vadu). Více najdete na www.orthocaps.com

Děkujeme za spolupráci MUDR. Štěpánu Slezáčkovi ze soukromé zubní kliniky Erpet Medical Centrum

Reklama