Kouzelná romance
Romantické komedie s nádechem pohádky mají právo být v určitých ohledech přehnané. Ovšem i princeznovské šaty se dají vytvořit do jisté míry vkusně. V případě bílých šatů, které si oblékla Amy Adams jako princezna Giselle ve filmu Kouzelná romance, to buď nevyšlo, nebo nebyl vkus ani záměrem. Ani pro herečku nebylo filmování v tak objemné róbě něčím, co by si užívala. Naducané šaty s několika vrstvami totiž podle magazínu Collider vážily kolem dvaceti kilo a skoro celá váha spočívala na hereččiných bocích. Jen oblékání zabralo patnáct minut.

ne1.jpg
Foto: Profimedia

Kráska a ošklivka
Doslova jako hora šlehačky vypadala Paris Hilton, když si hrála na herečku v nepříliš povedené komedii Kráska a ošklivka z roku 2008. Svatební šaty, které v rámci natáčení oblékla, patřily vůbec k tomu nejhoršímu, co bylo na filmovém plátně dosud k vidění. V reálném životě má naštěstí Paris o dost lepší vkus. Na vlastní svatbu loni oblékla hned několik krásných modelů, přičemž hlavní byla róba od Oscara de la Renty. Podívat se na ni můžete zde.

ne2.jpgFoto: Profimedia

Moje tlustá řecká svatba 
Krásou neoplýval ani model z filmu Moje tlustá řecká svatba. Snímek z roku 2002 pojednává o Toule v podání Nii Vardalosov, která konečně po dlouhém hledání snad narazí na toho pravého. Jenže situaci řádně zkomplikuje její velká řecká rodina. Svatební šaty, které herečka oblékla, byly jedním slovem moc – moc objemné a moc zdobené. A na co ty síťované rukavičky? Naštěstí to ve filmu uzná i sama nevěsta a trochu si šaty  upraví.

ne3.jpg
Foto: Profimedia

Betsyina svatba
Rozpačité dojmy zanechávají i šaty z filmu Betsyina svatba. Ale abychom byly spravedlivé, na jejich obranu musíme poznamenat, že romantická komedie měla premiéru v roce 1990. Začínající módní návrhářka Betsy, kterou si zahrála Molly Ringwald si navíc šaty navrhla sama. Po tom, co předvedla, ovšem nevíme, jestli má nějaký talent. Vršek by ještě šel, ale vykasaná spodní část s nařasením a různými druhy látek působila jako pěst na oko. Na obrázku také nejsou vidět kovbojské boty, které si k šatům obula. 

ne4.jpg
Foto: Profimedia

Teorie velkého třesku
V obrovské záplavě kanýrků a volánků se před oltářem topila také Amy v podání herečky Mayim Bialik, která si v seriálu Teorie velkého třesku brala Sheldona. Zahalená byla od hlavy po paty a vypadala, jako by vypadla z nějakého historického románu. I v něm se ale možná oblékali o poznání lépe. Na výběru šatů se podílela i sama herečka, která se do celého procesu snažila promítnout osobnost hlavní hrdinky. 

ne5.jpg
Foto: Profimedia

Navždy spolu
Nebýt závoje, herečka Rachel McAdams by v roli Paige v romantickém filmu Navždy spolu, vypadala spíš jako družička než nevěsta. Ani se závojem to ale není ono. Sladká růžová herečce příliš nesvědčí, květinové aplikace jsou kýčovité a zkrátka si dovedeme představit mnohem hezčí svatební šaty.

ne6.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Popsugar, Livingly, Cosmopolitan, Profimedia, autorka článku, ČSFD, Wikipedia, Collider

Čtěte také: