Pokud si něco opravdu přejeme, neměli bychom přestat věřit, že to jednou vyjde. Jenže když už čekáme hodně dlouho, často nám dojde trpělivost a svých snů se vzdáme. Tak jako Štěpánka (40), která už přestala věřit, že se jednou vdá a založí rodinu. Udělala si proto radost jinak.

Už jako malá si vysnila pohádkovou svatbu. Těšila se, jak půjde v princeznovských šatech zámeckou zahradou rsvatbauku v ruce se svým princem. Tenhle obrázek se jí však rozplynul pár měsíců před jejími čtyřicátinami. Jak se to datum blížilo, připadala jsem si se svou obálkou na úspory s nápisem „svatba“ čím dál směšnější. Přítel v nedohlednu a představa, že si ve svém věku oblékám bílé šaty a fotím se s holubicemi, ve mně nechávala stále větší pocit trapnosti,“ svěřuje se Štěpánka, které nevyšel ani jeden z jejích dvou vážnějších vztahů. Rozhodla se tedy, že našetřené peníze ještě ten rok utratí. Hostina bude! I když ne svatební, ale na oslavě jejích kulatin.

Pojala ji skutečně velkolepě. Celé se to konalo na nedalekém zámečku, kde měla jednou být i moje svatba. Objednala jsem kapelu, dort, koláčky, lampiony štěstí… Bylo to nádherné a nezapomenutelné, přišla spousta lidí,“ vzpomíná na nedávnou oslavu, která tu svatební nápadně připomínala. Každý o tom ale taktně pomlčel a na nic se nevyptával...

Obálka v pracovním stolku jí teď už nepřipomíná její sen. Jenže co když se ten pravý přece jen objeví? Štěpánka rezolutně kroutí hlavou. „S tím už moc nepočítám. A s dětmi také ne. Nechci je mít v tak pokročilém věku, i když dobře vím, že bych nebyla jediná. Se svou situací jsem zkrátka smířená. I když čas od času samozřejmě přijdou takové ty chvíle, kdy je mi to celé líto a probrečím večer. Jenže druhý den funguju dál. Nevěřila bych tomu, ale na samotu si člověk tak nějak zvykne. Bylo by pro mě teď dost divné, kdybych s někým bydlela a musela se mu přizpůsobovat,“ přiznává Štěpánka.

Čtěte také:

Reklama