Milá redakce,
na toto téma mám jeden neuvěřitelný příběh ze života. Ovšem nedá mi, se o něj nepodělit. Bude se Vám to zdát asi neuvěřitelné, ale stalo se to před čtyřicetiosmi lety.
V jedné vísce tehdy žila moc hezká holka s dalšími čtyřmi sourozenci.
Rodina byla dost chudá, protože otec rodiny holdoval víc než dost alkoholu. Jeho žena kolikrát neměla dát co dětem k jídlu, protože tatínek byl tak v zajetí alkoholu, že mu bylo fuk, jak se rodina uživí. Vím z vyprávění, že rodině pomohli sousedé a další rodina.
Abych se vrátila k té krásné dívce. Přestože byla velmi nadaná, dobře se učila, musela jít hned ze základní školy pracovat, aby přinesla nějaký výdělek domů. Častokrát jí po výplatě nezbylo nic, protože maminka poplatila dluhy a nakoupila to, co rodina potřebovala.
Tatínek neustále vysedával v hospodě.
Jednou se u výčepu objevil mladík. Měl motorku a na tehdejší dobu byl prý velmi dobře zajištěný. Neustále se díval ke stolu, kde se opíjel tatínek Aničky. Anička se mu totiž moc líbila, ale jeho náklonnost neopětovala. Uzrál mu tedy v hlavě plán, že půjde za otcem Aničky a udělá dohodu.
Mladík se nemusel ani dlouze namáhat. Tatínkovi Aničky navrhl jasně, oč mu běží, a skorotchán souhlasil, takže si plácli. Navrhl mu, protože věděl, jak na tom rodina je, že si Aničku vlastně koupí.
Anička v té době byla zamilovaná do jednoho chlapce z vísky, a když se vrátila z tajného rande, opilý otec jí řekl, co udělá. Nepomohlo jí brečet, trápit se. Rozhodl vše za ni a bez jejího souhlasu pozval skoroženicha na návštěvu.
Neuplynulo hodně času a byla "SVATBA". Anička se stěhovala do bohaté rodiny. Ženich podle vyprávění platil ještě tři roky po svatbě tatínkovi sumu, kterou si určil.
Anička byla nejdřív moc nešťastná, protože maminka ženicha byla dost přísná a nedovolila Aničce nic dělat. Neustále ji okřikovala. Nic neudělala dobře.
Nakonec si ale zvykla. Útěchu našla u tchána, který byl velice hodný člověk. Časem si zvykla i na manžela, který ji měl moc rád. Narodily se jí dvě děti syn a dcera. Otec Aničky přestal pít a na stará kolena se stal dobrým otcem rodiny. Takže všechno dobře dopadlo. Když mi tento příběh vyprávěla jedná starší paní, nemohla jsem tomu uvěřit. Přesto je to pravda.
Syna Aničky jsem si totiž vzala.
Čtenářka ženy-in.
E.

Hlavně, že to tak dobře dopadlo. A taky mě uklidňuje, že v této době nemůžeme být prodány na splátky :)). Tedy aspoň o takovém případu z poslední doby nevím...
Děkuji za příspěvek a přeji hezké odpoledne
Reklama