Čtenářka řinka polemizuje nad obsahem slov BIO potraviny a kritizuje lidi, co kupují předražené LEVNÉ potraviny. Děkuji Vám řinko za příspěvek. V mnoha bodech s Vámi souhlasím.

Nevěřím na BIO potraviny, ani na vlastní zahrádce nemohu říct, že jsou BIO. Rozhodně jsou bez chemie, to ano. Jsou tudíž zdravější.

Jedině, že bychom se vrátili do doby našich předků, kdy nebyl spad, špatné ovzduší, hnojilo se přirozeně, voda byla čistá a dalo se napít v každém potůčku. Kdy mléko bylo mléko, maso mělo skutečně chuť masa, ovoce se mohlo jíst ze stromu u cesty.

Já osobně nekupuji džemy, mléko, zeleninu ani ovoce v obchodě. Mám to štěstí, že žiju na vesnici, kde si mohu dojít k sousedům a mám naprosto čerstvé z ranní sklizně. Od těch jak říkáte malovýrobců. Maso bohužel musím, ale jen z českých chovů. Marmeládu si udělám sama,protože je to marmeláda a je to skutečně jen jeden druh s cukrem,med mám od včelaře, mléko ze sousední vesnice od krávy, která se pase na louce. Ale stále to není BIO a ani nemůže být. Je to jen označení kvalitnější potraviny.

Potraviny ve slevě nekupuji,proč taky,raději méně a kvalitní,nemusím se přeci přežírat. Na druhou stranu chápu,že na to spousta lidí nemá ale když vidím ty naplněné koše humusem laciných salámů,prošlé jogurty,no kde to jsme?To si raději upeču bůček a na chleba je výborný.

Proč lidé kupují mražené mořské laciné ryby plné vody a tudíž předražené,když náš čerstvý kapr je lepší a je dostupný všude.

Holt naším národním sportem se stalo,že o víkendu platí heslo,,hrrrrrrrrrr a útokem supermarkety.“ 

řinka


Dáváte v jídle přednost kvalitě, nebo kvantitě?

  • Kupujete potraviny ve slevách?
  • Nebo výhradně od malovýrobců?
  • Dáváte přednost značce BIO?
  • Nakupujete na trzích?
  • Změnili se vaše návyky a chutě časem, jako mně?
  • Fandíte spíše Pohlreichovi, nebo Babicovi?

Na všechny vaše příspěvky se těším na redakčním e-mailu.

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes na konci editace v 16. hodin odměním. Ke svému příspěvku napište, o jaký druh potraviny, o které sníte, ale ještě jste ji neměla možnost ochutnat, máte zájem, a já jedné z vás přání splním! K mání je dnes v podstatě cokoliv, od šnečích jater (nestojí to za to)  po krokodýlí maso (chutná jako kuřeryba) …

Reklama