Musím říct, že dnešní první příspěvek mě dostal. Jestli jsou pochybovači, kteří tvrdí, že zázraky se nedějí, tak tohle je důkaz opaku. Přečtěte si vyprávění čtenářky Sonyczech...

Měla jste někdy podobné štěstí?


Dobré ráno!

Bazary, blešáky, sekáče... to je fakt moje. A čím ušmudlanější a zapadlejší (tudíž levnější), tím lepší. To byste koukali, jaké poklady člověk při trošce trpělivosti vyhrabe!

A vyhrabala jsem i tento skvost. Byla to však nečekaná a velikánská náhoda.

Často cestuji a jednou mě tak služební povinnosti zavály do Plzně. Sháněla jsem tehdy, tuším že to bylo někde u stadionu, něco k snědku. Potraviny nikde, zato co nevidím: bazar-zastavárna. Teda nic moc, malý, špinavý krámeček nacpaný vším možným. Koukám po vázičkách, hrníčcích, ale podvědomí mě stále táhlo k odrbanému obrazu, na kterém toho opravdu nebylo moc vidět. A pak mi blesklo hlavou - panebože, vždyť to je NAŠE ULICE!!! No a byl můj. Prodavač přijal zcela bez zájmu naprosto zanedbatelnou částku, aniž by tušil, že jde o významného malíře 30-tých let. A proč to všechno povídám? Protože jsem tu naši ulici objevila 400 km od mého bydliště!

ulice

Takže lovu zdar a hezký den přeje,
Sonyczech

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dnešního dne: Bazárky!

Posílejte mi dnes své příběhy a fotky s popisem na tato bazarová témata...

  • ... můj nejlepší úlovek!
  • ... moje zkušenost ze zastavárny (zastavila jsem něco).
  • ... nejkrásnější obchůdek či trh s použitým zbožím.
  • ... můj tip, kam určitě zajít na lov.

Co můžete za své příspěvky vyhrát?

Tentokrát to bude skutečně něco extra. Každý člen redakce přinesl z domova jednu použitou věc, kterou se rozhodl věnovat jako cenu. Nebojte se, nejsou to žádné blbosti, ale věci již nepoužívané. Ostatně vás se všemi věcmi v průběhu dne seznámím slovem i obrazem.

A co víc?

Dnes otvíráme diskuzi, ve které můžete samy nabízet své bazarové zboží, případně i obdarovávat ostatní čtenářky. Najdete ji zde: Bazárek!

Reklama