profimedia-0658543810.jpg

Foto: Profimedia

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde o zábavní park a obrovskou horskou dráhu, nová klikatá struktura v parku Hwanho v Pohangu v Jižní Koreji je ve skutečnosti schodiště. Stavba s názvem SpaceWalk navržená Heike Mutterem a Ulrichem Genthemem je masivním sochařským dílem plným dramatických zákrut. Jde o největší současnou veřejnou sochu v Jižní Koreji.

Návštěvníci SpaceWalk mohou projít téměř celou strukturou schodiště kromě velké smyčky uprostřed. Turisté si mohou vybrat, zda půjdou po mírně svažité stezce s krásným výhledem na záliv Yeongil nebo po strmější cestě přes šroubovici. Kromě toho, že atrakce na svých dvou možných cestách poskytuje alternativní pohledy na město, představuje také různé úrovně obtížnosti pro turisty různého věku a schopností.

Stavbu Spacewalk umožnila POSCO, jihokorejská společnost vyrábějící ocel, která sídlí v Pohangu. Doufá, že vytvořením této netradiční sochy podpoří místní cestovní ruch a zároveň představí své produkty. Konstrukční prvky byly vyrobeny z pozinkované a nerezové oceli a jsou upravené do tvarů horské dráhy. V noci je schodiště osvětleno pomocí LED světel.

profimedia-0658543771.jpg

Foto: Profimedia

Zdroje: Korea Herald, This Is Colossal, My Modern met