Čtenářka Heather vám, milé čtenářky, doporučuje úžasné sojové maso, na které náhodou narazila. „Nevěřila jsem, že sojové maso může být skutečně takhle dobré!“ píše.

Další příspěvek dorazil od čtenářky Heather. Její tip: sojové Ďobáčky!


Zdravím redakci i všechny ženy-in :-)
Původně jsem myslela, že dnes nemám čím přispět, ale nakonec jsem si vzpomněla na svůj dnešní oběd (do kterého se pustím už za chvíli...ježiši, jakej já mám hlad!!). Není to ani vychytávka, ani zlepšovák...jen jsem objevila něco nového na baštu :-)
Nikdy jsem neměla ráda sojové maso, ať už bylo upraveno jakkoliv. Nějaká „zdravá“ pozitiva mi byla v tomhle směru jedno, protože jsem to prostě nepozřela. Až před pár dny vybalila kolegyně na oběd masové kousky, kořeněné a po ohřátí nádherně vonící! Říkala jsem si, jakou to má baštu a hádala, jestli je to vepřík nebo kuře. Houby, sója to byla! Dala mi ochutnat a já nevěřila, že sojové maso může být skutečně takhle dobré! Prodávají se vakuované, v zelené krabičce a najdete je v chlaďáku třeba v Tescu. Dají se použít na čínu i třeba jen tak s chlebem nebo do salátu, za studena i za tepla. A i přes příšerný název (Ďobáčky) jsem si je párkrát koupila a skutečně si na nich pochutnávám.
Možná spousta z vás tohle zná, možná že některé tenhle typ jídla ani nezajímá. Ale třeba by to mohlo zaujmout někoho jako já - upravila jsem si svůj jídelníček, aby byl lehčí a zdravější, ovšem můj rozhled v této „oblasti“ nebyl moc široký a taky spousta jídel mi připadá bezchuťových, v horším případě nedobrých. A tak jsem byla ráda, že jsem našla něco dobrého a zároveň zdravého v chlaďáku, který jsem doposud míjela bez povšimnutí.

S pozdravem,
Heather

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 1. července 2011: Vychytávky z obchodů

  • jeden denNarazila jste v poslední době v obchodě na něco zajímavého? Sem s tím - pošlete tip ostatním čtenářkám!

Na vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže). Posílejte je v pátek 1.7.2011 do 14.30 hodin. V příspěvku nezapomeňte uvést, o jakou věc se jedná, jakou s ní máte zkušenost, kolik stála a kde jste ji pořídila. Když přidáte i fotku (prosím jen jednu), bude to úplně efektní! Za svůj příspěvek můžete získat zajímavou knížku z nakladatelství ARGO, a to: Jeden den od autora Davida Nichollse.

Reklama