Celý den chození v jediných botách může pro nohy znamenat spoustu rizik. Samozřejmě nesvědčí klenbě, objevit se ale mohou i plísně a různé druhy mykóz. O nohy se tedy musíme starat i jinak než, že jim dopřejeme jednou za čas pedikúru. Jsou totiž nejzatěžovanější částí našeho těla. Pokud tedy u některých jedinců nepočítáme játra.
5ed63607f378eobrazek.png
Foto: Shutterstock

Ti, kteří navíc trpí různými ortopedickými vadami, by mohli o bolesti vyprávět příběhy. Proto bychom nohám měli alespoň v práci trochu ulevit a dopřát jim pohodlí v ortopedických botách. Příjemná představa se však nesnoubí s elegancí. I když se trh s ortopedickými botami za posledních deset let rozrostl, stále vídáme častěji boty, které do kanceláře nosit nechceme.

Jak zdravotní obuv vybrat

  • Pokud chcete rychlou úlevu, měly byste zkusit masážní obuv. Výstupky však nejsou pro každého, někdo může být na výstupky přecitlivělý. Málokdo si potom uvědomí, že tento typ obuvi není na celý den v kanceláři. Hodina denně bude příjemná, zbytek nikoliv.
  • Další variantou jsou boty na míru vaší noze, jež vám připraví v některých prodejnách se zdravotnickou obuví. Úprava spočívá v nahřátí obuvi horkovzdušnou pistolí a následném dotvarování boty přesně podle profilu chodidla.
  • Nezapomeňte, že bota musí dýchat, proto je nejlepší volit boty kožené nebo z textilu. Ty dobře absorbují vlhkost. Ze syntetických materiálů je vhodná například lorika.
  • Pokud nosíte pantofle převážnou část dne, zvolte ty s antibakteriální úpravou.
  • Po obutí byste neměly stát patou na okraji stélky, ale ani na jejím konci.

Najít dobře vypadající boty, ve kterých byste nevypadala jako před 30. lety, je trochu oříšek. Po prohledávání e-shopů, jsme nakonec vybraly pět značek, u kterých je možnost si vybrat. Nejlépe z nich vychází Birkenstock, které se drží jednoduchých tvarů. Modelů mají jen pár, koupit si můžete v mnoha v barvách. Vybrat lze i z nabídky značky Scholl, ale tam už bude výběr mnohem složitější. Z ostatních značek už najdete z v nabídce tisíce párů jen jeden jediný.

5ed633b231f7eobrazek.png
Zalando Birkenstock 1400 Kč / Zalando Birkenstock 2300 Kč
5ed6340821135obrazek.png
 Scholl 1056 Kč  / Edith Teen 899 Kč  / Peter Legwood

Reklama